Piąte miejsce w Polsce

222

Na 16 województw w Polsce, Lubelszczyzna zajęła 5. miejsce w mistrzostwach LZS piłki nożnej dziewcząt. Ten sukces jest zasługą walecznych piłkarek z klubu Suchowiczteam Wólka Panieńska z Gminy Zamość.

Krajowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych było organizatorem 8. Ogólnopolskiego Centralnego Finału Turnieju „Mała Piłkarska Kadra Czeka” w ramach Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej. Zawody finałowe z udziałem mistrzów poszczególnych województw odbyły się w dniach 5-7 lipca 2019 r. na stadionie sportowym w Reńskiej Wsi /opolskie/. Reprezentantem Lubelszczyzny był Uczniowski Klub Piłkarski Suchowiczteam Wólka Panieńska, który w podsumowaniu uplasował się na wysokim piątym miejscu w Polsce. Mistrzostwa wygrały piłkarki UKS 3 Staszkówka Jelna /woj. małopolskie/ przed KSP Kielce /woj. świętokrzyskie/ i Rolnikiem Biedrzychowice /woj. dolnośląskie/. Zawodniczki Wojciecha Suchowicza zanotowały 4 zwycięstwa i doznały 2 porażek. W meczach grupowych wygrały z Olimpico Malbork /woj. pomorskie/ 1:0 po golu Roksany Kozłowskiej; z SP Mochowo /woj. mazowieckie/ 5:1 – po 2 gole Jagody Wróbel i Martyny Nowosad i 1 gol Roksany Kozłowskiej; przegrały natomiast ze Staszkówką Jelna 0:1 i Medykiem Konin /woj. wielkopolskie/ 0:4. W meczach o miejsca pokonały LKS Bestwina /woj. śląskie/ 1:0 po golu Karoliny Bachanek i ponownie Olimpico Malbork 1:0 po bramce Klaudii Kołcon. Zajęcie piątego miejsca w rozgrywkach ogólnopolskich w debiucie, po zwycięstwach w eliminacjach gminno-powiatowych oraz wojewódzkich, to największe osiągnięcie
sportowe UKP Suchowiczteam, w krótkiej – dwuletniej działalności Stowarzyszenia z Wólki Panieńskiej w Gminie Zamość. Udany debiut w roli drugiego trenera zaliczyła Katarzyna Suchowicz. Udział w zawodach mógł być możliwy dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Gminy Zamość. Zawodniczki ze sztabem szkoleniowym oprócz zajęć piłkarskich, promowali również naszą Gminę poprzez przekazywanie drużynom przeciwnym i uczestnikom zawodów gminnych gadżetów i materiałów promocyjnych. Ponadto, piłkarki wystąpiły w koszulkach z gminnym herbem i napisem „Suchowiczteam Gmina Zamość”. Oto skład drużyny: Karolina Bachanek, Aleksandra Bednarz, Wiktoria Ciurysek, Klaudia Kołcon, Roksana Kozłowska, Jagoda Mączka, Martyna Nowosad, Wiktoria Poździk, Marta Sierkowska, Milena Skiba, Jagoda Wróbel. Warto dodać, że Lubelski Związek Piłki Nożnej powołał 4 zawodniczki UKP Suchowiczteam na zgrupowanie kadry trampkarek do Łeby, są to Karolina Bachanek, Wiktoria Ciurysek, Roksana Kozłowska i Jagoda Wróbel – tak więc „truskawkowa” Arena Siekierdowo w Jatutowie nadal „owocuje”!

UKP Suchowiczteam: Wojciech Suchowicz