Obóz sportowo-wypoczynkowy

522

1 lipca br., w godzinach przedpołudniowych, grupa 45 zawodników i zawodniczek UKS Azymut Siedliska wyjechała na obóz sportowy do Krasnobrodu. Pod czujnym okiem trenerów i wolontariuszy intensywnie ćwiczyła i trenowała bieg na orientację i piłkę siatkową.
Młodzi orientaliści wytrwale i sumiennie przez pięć dni, utrwalali pracę z mapą, znajomość piktogramów, symboli, warstwic i posługiwania się kompasem – bieg na azymut oraz uwielbiany przez młodych zawodników bieg nocny, który wyzwalał olbrzymie emocje. Poznaną wiedzę teoretyczną, przekładali na praktyczną, biegając po wyznaczonych trasach w lesie, warstwicach, granicach kultur i wykonując zadania w terenie. Kolejną umiejętnością utrwalaną na obozie były biegi sztafetowe i bieg masowy, w którym brali udział wszyscy zawodnicy, instruktorzy i wolontariusze.
Piękna słoneczna pogoda sprawiła, że dziewczyny sekcji siatkówki skupiły się głównie na doskonaleniu wytrzymałości i techniki gry. Zdobyte umiejętności zostaną wykorzystane w zbliżających się turniejach piłki siatkowej plażowej i planowanym udziale w nowym sezonie w lidze wojewódzkiej.
Oprócz technik czytania i posługiwania się mapą oraz umiejętności wykorzystania poznanej wiedzy
w praktyce, doskonalenia zagrywek, ataków i odbiorów w piłce siatkowej, młodzi zawodnicy
i zawodniczki uczyli się przede wszystkim współpracy, współdziałania i odpowiedzialności za pracę
w drużynie-zespole. Wspólnie spędzony czas zbliżył do siebie uczestników, a chwile spędzone
w miłym towarzystwie szybko minęły. Szczęśliwi, choć zmęczeni i wyczerpani po wielogodzinnych marszach i treningach, w piątkowe popołudnie powrócili do domu. Działalność Klubu jest dofinansowana z budżetu Gminy Zamość.

Dorota Czarny – kierownik obozu