Nasi w XIX Plebiscycie Piłkarskim Kroniki Tygodnia

939

W sobotni wieczór (16.02.) w Pensjonacie Myka w Zamościu w czasie Piłkarskiej Gali Zamojszczyzny rozstrzygnięto 19. Piłkarski Plebiscyt „Kroniki Tygodnia”. Swoje nagrody i wyróżnienia przyznał również współorganizator Gali – Zamojski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Gmina Zamość miała na Gali silną reprezentację.

W ramach Plebiscytu do „Kroniki Tygodnia” wpłynęło niemal trzy tysiące wypełnionych kuponów. Na ich podstawie ustalono długą listę piłkarzy, trenerów, działaczy i samorządowców, których należało wyróżnić. Zajęły się tym dwa wyznaczone podmioty: „Kronika Tygodnia” i Kapituła ZOZPN, dlatego finałową uroczystość rozpoczęli prezes ZOZPN Stanisław Pryciuk i redaktor naczelny Kroniki Piotr Pyrkosz. Po powitaniach wszyscy zgromadzeni uczcili chwilą ciszy zmarłych premiera Jana Olszewskiego oraz związanych ze środowiskiem piłkarskim na Zamojszczyźnie Adama Olszty i Dariusza Buczka. Następnie przystąpiono do wręczania wyróżnień, przyznawania tytułów i wręczania nagród i pucharów. Tę część Gal;i poprowadził redaktor sportowy Tomasz Tomczewski. Najbardziej stremowani okazali się najmłodsi laureaci Plebiscytu, a w tym gronie młody piłkarz klubu STS GRYF Gmina Zamość, Patryk Kierepka, który zajął II miejsce w kategorii Odkrycie Roku. Dopiero po ceremonii, gdy opadły nieco emocje, powiedział kilka słów dziennikarzom Kroniki – „W piłkę gram odkąd pamiętam. Jest dla mnie bardzo ważna. Wiele rzeczy w życiu jej podporządkowuję i wcale tego nie żałuję. Wchodziłem do drużyny seniorów jako 16-latek i starsi koledzy przyjęli mnie bardzo życzliwie. W Gryfie atmosfera jest super i nikt nie daje mi odczuć, że skoro jestem młodszy, to mam mniej praw.”
W drugiej części Piłkarskiej Gali Zamojszczyzny swoje nagrody przyznał Zamojski Okręgowy Związek Piłki Nożnej, który od kilku lat wspólnie z redakcją „Kroniki Tygodnia” organizuje Piłkarską Galę Zamojszczyzny. Kapituła nagrodziła m.in. graczy w poszczególnych klasach rozgrywkowych oraz przyznała wyróżnienia działaczom, samorządowcom i sponsorom. Na czele Kapituły stanął wiceprezes ds. szkolenia Jerzy Bojko, a w skład tego gremium weszli również: Danuta Muzyczka, Henryk Kowalski, Wiesław Wieczerzak i Tomasz Tomczewski.
W gronie nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się sportowcy, mieszkańcy i działacze piłkarscy z Gminy Zamość. Najlepszą Zawodniczką została Milena Kazanowska, wywodząca się z klubu UKS Suchowiczteam Wólka Panieńska, a obecnie grająca w Potoku Sitno. Bardzo blisko tytułu Najlepszego Trenera był Roman Blonka z STS GRYF Gmina Zamość – znalazł się w ścisłej trójce nominowanych, ale tytuł odebrał mu Jacek Ziarkowski z Hetmana Zamość.
Wśród nagród dla samorządowców nie zabrakło pucharu dla Wójta Gminy Zamość, Ryszarda Gliwińskiego, w imieniu którego nagrodę odebrał Jarosław Kalbarczyk – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość. Warto tu dodać, że drugą taką samą nagrodę przyznano jedynie Wójtowi Gminy Susiec. Spośród pięciu wyróżnień specjalnych jedno przypadło księdzu Tomaszowi Winogrodzkiemu – proboszczowi parafii Lipsko, który jednocześnie jest prezesem Diecezjalnego Klubu Sportowego GAUDIUM Zamość.
Za rok Plebiscyt Piłkarski „Kroniki Tygodnia” odnotuje okrągły jubileusz – to będzie 20. edycja.

Galeria zdjęć