Na matach sumo i koluchstyl

W dniach 18 – 21 kwietnia 2019 roku dwie zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Centrum Sztuk Walki Lider Zamość reprezentowały nasz kraj podczas Mistrzostw Europy Młodzieżowców w Sumo. Zawody z udziałem reprezentacji 14 krajów odbyły się w Tallinie, w Estonii. Oliwia Wietrzyk w swojej kategorii wywalczyła V miejsce, a Ewelina Jachimczyk, mieszkanka Gminy Zamość wywalczyła VII miejsce. Wyjazd Eweliny został dofinansowany ze środków Gminy Zamość. Dziękujemy Panu Wójtowi Ryszardowi Gliwińskiemu za wsparcie wyjazdu naszej zawodniczki.
W ostatnią sobotę kwietnia tj. 27.04.2019 roku Werbkowice były organizatorem Pucharu Polski w Koluchstyl, w których udział wzięło 160 zawodników i zawodniczek z 23 klubów w tym zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Terminator” Wysokie. Osiągnęli oni w klasyfikacji klubowej III miejsce w kraju, a indywidualnie następujące wyniki: dziewczęta rocznik 2010-2012: Anita Felisiak – miejsce II; juniorki: kategoria do 55 kg: Weronika Zakrzewska – miejsce III, kategoria do 64 kg: Ewelina Jachimczyk – miejsce I; kategoria powyżej 75 kg: Wiktoria Pakuła – miejsce I; juniorzy: kategoria powyżej 85 kg: Damian Wróblewski – miejsce I, Marek Makowski – miejsce II; seniorki: kategoria 55 kg: Weronika Zakrzewska – miejsce III; kategoria 74 kg: Ewelina Jachimczyk – miejsce III; kategoria powyżej 75 kg: Klaudia Dudek – miejsce I, Wiktoria Pakuła – miejsce III; seniorzy: kategoria 67 kg: Krzysztof Kwiatkowski – miejsce II, kategoria 100 kg: Damian Wróblewski – miejsce II, kategoria powyżej 100 kg:Marek Makowski – miejsce III
W dniach 10 – 11 maja w Kielcach, podczas Pucharu Polski Młodzików i Kadetów w Sumo, dwóch mieszkańców Gminy Zamość reprezentowało Uczniowski Klub Sportowy Centrum Sztuk Walki Lider Zamość. Młodzik Marek Makowski wywalczył drugie miejsce. W grupie wiekowej kadetów Damian Wróblewski swoje walki zakończył na V miejscu.
W dniu 18 maja br. Marek Makowski reprezentował nasz klub podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Sumo w Ropczycach koło Rzeszowa, gdzie wywalczył brązowy medal.
W tym samym dniu, w Warszawie, odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Koluchstyl. W klasyfikacji drużynowej ogólnej UKS „Terminator” Wysokie zajął drugie miejsce, a w grupie juniorów pierwsze miejsce w kraju. Indywidualnie zawodniczki i zawodnicy wywalczyli następujące miejsca medalowe: grupa seniorek i seniorów: Klaudia Dudek – I miejsce i wyjazd na Mistrzostwa Świata do Mongolii, Paulina Mazur – II miejsce, Krzysztof Kwiatkowski – II miejsce, Wiktoria Pakuła – III miejsce, Ewelina Jachimczyk – III miejsce, Damian Wróblewski – III miejsce; grupa juniorów i juniorek: Wiktoria Pakuła – miejsce I, Damian Wróblewski – miejsce I, Paulina Mazur – miejsce I, Ewelina Jachimczyk – miejsce II. Trenerami zawodników z obu klubów są Klaudia Dudek, Krzysztof Kwiatkowski i Monika Feliksiak. Gratulacje!

Na podstawie przesłanych materiałów GOK KC