Młodzicy Gryfu zagrali w Woli Uhruskiej

W dniach 23 i 24 lutego br. drużyna młodzika starszego STS Gryf Gmina Zamość udała się na międzynarodowy turniej piłki halowej do Woli Uhruskiej. Przed wyjazdem było wiadomo, że trener Jarosław Wolski nie będzie mógł liczyć na wszystkich zawodników, ponieważ pierwszy bramkarz doznał kontuzji, a drugi zachorował dwa dni przed turniejem. W tej sytuacji trener wystawił zawodnika z pola, aby strzegł bramki. Nasz zespół wylosował dwie drużyny z Polski (LKS Virtum Wola Uhruska oraz MLKS Józefovia Józefów) oraz trzy drużyny z Ukrainy ( FC Kijów, FC Energetic Netishyn oraz drugi zespół FC Kovel -Vołyń). Wyniki meczów eliminacyjnych: FC Kijów – STS ,,Gryf” 4:1 (Kamil Głowacki), FC Energetic – STS Gryf 4:0, Vitrum – STS Gryf 0:3 (2×Kacper Ordyniec, Hubert Kordas), Józefovia – STS Gryf 2:2 (Kamil Głowacki, Kacper Ordyniec), FC Kovel – Wołyń – STS Gryf 1:1 (Kamil Głowacki). Ostatecznie drużyna Jarosława Wolskiego nie wyszła z grupy i trafiła do grupy B, której mecze były rozgrywane na drugiego dnia. Młoda drużyna trafia ponownie na zespoły: Vitrum, drugi zespół FC Kovel – Wołyń, UKS Niedźwiadek Chełm, FC Adrenalin Łuck oraz FC Roczin Czerwonograd. Wyniki drugiego dnia: Vitrum- STS Gryf 0:1 (Kamil Głowacki), FC Roczin – STS Gryf 4:1 (Hubert Kordas), UKS Niedźwiadek – STS Gryf 5:2 (Karol Ślepko, Adam Kowalski), FC Kovel – Wołyń – STS Gryf 2:1 (Karol Ślepko), FC Adrenalin – STS Gryf 1:0. Drużyna STS zagrała w składzie: Paweł Detko, Krystian Golec, Wojciech Bzdeń, Hubert Kordas, Adam Kowalski, Bartosz Łyś, Bartosz Radliński, Konrad Spryszak, Karol Ślepko, Kamil Głowacki, Kacper Ordyniec, Oliwier Kłembokowski, Aleksander Koziński, Mikołaj Kawala. Podczas turnieju zawodnicy Gryfu zostali podzieleni na dwa zespoły i grali po 8 minut po to, aby przebywać na boisku jak najdłużej i w rywalizacji z innymi podnosić swoje piłkarskie umiejętności podczas tego wyczerpującego turnieju. To była kolejna lekcja dla młodych adeptów piłkarstwa, aby zobaczyli, ile i jak ciężko muszą pracować, by dorównać najlepszym w piłkarskim rzemiośle.

GOK KC na podstawie przesłanych materiałów przez STS Gryf Gmina Zamość