Memoriał im. Zdzisława Strzemiecznego

714

W dniach 10-13 maja br., w lasach Nadleśnictwa Zwierzyniec, pomiędzy miejscowościami Lipsko Polesie, Wierzchowiny, Adamów i Szewnia Dolna, odbyła się VI edycja Międzynarodowych Zawodów w Radioorientacji Sportowej – Memoriał Zdzisława Strzemiecznego Honorowego Obywatela Gminy Zamość. W zawodach udział wzięło ponad 70 zawodników z najlepszych klubów Polski, Ukrainy i Mołdawii. Zawody w radioorientacji sportowej, popularnie zwane „łowami na lisa”, polegają na poszukiwaniu przy pomocy odbiorników, ukrytych w lesie 5 nadajników na określonym przez organizatora terenie. Każdy z zawodników miał szansę wywalczyć okolicznościowy medal w biegach klasycznych 3,5 MHz i 144 MHz oraz w sprincie 3,5 MHz. Podczas podsumowania I i II dnia zawodów w imieniu Wójta Gminy Zamość, uczestników powitał i medale wręczał zastępca dyrektora wydziału społeczno-administracyjnego Gminy Zamość Konrad Dziuba. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Azymut Siedliska. Spośród zawodników Azymutu najlepsze rezultaty uzyskali: Weronika Stankiewicz zajmując dwa razy miejsca III w kategorii W19 i Wiktor Wałczuk-Piech zajmując dwa razy miejsca IV w kategorii M14, oboje w dwu biegach klasycznych. W klasyfikacji klubów nasza reprezentacja zajęła miejsce V, a zwyciężył Kijów przed Łuckiem i klubem z miejscowości Chmielnicki -wszystkie z Ukrainy. Szczegółowe wyniki poszczególnych biegów oraz zdjęcia z zawodów znajdują się na stronie internetowej organizatora www.azymutsiedliska.cba.pl.