Ku pamięci „Małego Jasia” po raz siódmy!

Już po raz siódmy STS Gryf Gmina Zamość wraz z klubem Echo Zawada organizuje Turniej im. Jana Wojtaszka, czyli największe tego typu wydarzenie futbolowe w regionie. Mały Wielki Człowiek już na zawsze pozostanie w pamięci lokalnego środowiska sportowego.

“Mały Jaś” był postacią znaną, niezwykle barwną, lubianą przez wszystkich, a swoistą wyjątkowość zapewniał mu niski wzrost, bo mierzył zaledwie 120 cm wzrostu. Ta niedogodność nie przeszkadzała mu w codziennym funkcjonowaniu i w zaangażowaniu w życie lokalnej społeczności. Jan Wojtaszek, bo o nim mowa, był wieloletnim działaczem piłkarskim Echo Zawada, a z klubem związany był od lat siedemdziesiątych XX wieku aż do śmierci w 2012 roku.
VII edycja Turnieju im. Jana Wojtaszka ze względu na planowaną przebudowę stadionu w Zawadzie odbędzie się w tym roku w hali sportowej w Żdanowie. Przed rokiem w turnieju udział wzięło 720 zawodników. Podczas tegorocznej edycji, mimo ograniczonej formuły, organizatorzy przewidują występ około 400 piłkarzy. 16 listopada 2019 r. swój turniej rozegrają żacy i młodzicy, a dzień później rywalizować będą orlicy i trampkarze. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. STS GRYF: MA