KGW Płoskie z Radiową Dwójką w Zamościu

W ostatnią sobotę wakacji na Rynku Wielkim w Zamościu zagościła Radiowa Dwójka, która tego dnia realizowała plenerową audycję, pt. “Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie Lato’39” (24.08.2019). Do udziału w tym wydarzeniu zaproszono Koło Gospodyń Wiejskich z Płoskiego.
W przygotowanym przez organizatorów namiocie promocyjnym gospodynie z Gminy Zamość częstowały radiowych słuchaczy regionalnymi przysmakami. Tego dnia KGW z Płoskiego miało możliwość zaprezentowania swoich talentów kulinarnych. Włączanie się w takie akcje daje możliwość pielęgnowania lokalnych tradycji i pokazania dziedzictwa kulinarnego regionu Zamojszczyzny. Jest to forma promocji działalności koła i regionalizmu z terenu Gminy Zamość, bo nie wszyscy jeszcze wiedzą, że kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Zamość bardzo dobrze gotują, a ich przysmaki niejednokrotnie zwyciężają w konkursach kulinarnych. Dziękujemy KGW Płoskie za poświęcony czas i udział w tym wydarzeniu.

Agata Piwko – prezes Stowarzyszenia Kobiet 28+