Kartki Bożonarodzeniowe Gminy Zamość 2019

Wielki Konkurs “Kartki Bożonarodzeniowe Gminy Zamość 2019” pod patronatem Wójta Gminy Zamość.

• Organizator: Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.
  • Konkurs jest skierowany do mieszkańców Gminy Zamość oraz dzieci i młodzieży uczęszczających do placówek oświatowych zlokalizowanych na jej terenie.
  • Kategorie: Uczestnicy zgłaszają swój udział w jednej z sześciu kategorii:
    • dzieci w wieku do 5 lat oraz klasa 0 szkoły podstawowej,
    • uczniowie klas I-III szkoły podstawowej,
    • uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej
    • uczniowie szkół średnich,
    • „open” – osoby dorosłe (powyżej 18 roku życia),
    • rodzinna – kartkę wykonuje i zgłasza wspólnie jedna rodzina.
  • Elementy obowiązkowe w pracach: projekt kartki/pocztówki powinien być zainspirowany krajobrazem, architekturą bądź kulturą Gminy Zamość; powinien przedstawiać miejsce lub element, związany z Gminą Zamość (np. herb lub flagę), ukazany w tematyce bożonarodzeniowej.
  • Cele konkursu:
    • wspieranie idei samorządowej i budowanie tożsamości lokalnej mieszkańców Gminy Zamość,
    • aktywizacja mieszkańców Gminy Zamość do współtworzenia jej pozytywnego wizerunku,
    • promocja Gminy Zamość,
    • utrwalanie tradycji przekazywania sobie nawzajem kartek bożonarodzeniowych.
    • wyłonienie najpiękniejszych pocztówek bożonarodzeniowych Gminy Zamość,
    • promowanie twórczości kulturalnej mieszkańców Gminy Zamość.
  • Zasady zgłaszania prac:
  • każdy uczestnik może zgłosić tylko 1 projekt pocztówki/kartki w odpowiedniej kategorii,
  • projekt może być wykonany dowolną techniką, maksymalnie w formacie A4,
  • każdy zgłoszony projekt powinien być opisany na odwrocie:
    • w przypadku zgłoszenia indywidualnego – należy wpisać imię i nazwisko autora, wiek, adres domowy i numer telefonu;
    • w przypadku zgłoszenia przez szkołę opis powinien zawierać: imię i nazwisko autora, klasę i szkołę, do której uczęszcza autor, a także imię i nazwisko nauczyciela przygotowującego ucznia do konkursu,
    • projekt/praca plastyczna w kategorii VI, rodzinnej, powinien być opisany na odwrocie w następujący sposób: wpisać imiona i nazwiska członków rodziny (autorów), adres, numer telefonu, a w przypadku, gdy pracę wykonują tylko dzieci, obowiązkowo dodatkowo imiona i nazwiska rodziców,
    • prace mogą być składane indywidualnie lub zgłaszane przez dowolną organizację. Opiekun zgłaszający prace wypełnia odpowiednią kartę zgłoszeniową. Wzory kart stanowią załączniki nr 1, 2, 3, 4 do niniejszego regulaminu.
  • Termin składania prac konkursowych mija 26 listopada 2019 r. (wtorek). Zgłoszenia przyjmują dwa punkty:
    • Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość w Wysokiem 154, 22-400 Zamość, od poniedziałku do piątku w godz.: 9.00-16.00.
    • biuro administracji Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość w budynku Urzędu Gminy, ul. Peowiaków 92, 22-400 Zamość, od poniedziałku do piątku, od 7:30 do 15:30, pokój nr 26.
  • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi przez specjalnie powołaną komisję, której decyzje są ostateczne. Organizator zastrzega sobie prawo wyróżnienia dodatkowych prac. Organizator przyznaje nagrody rzeczowe, wyróżnienia i upominki. Oficjalnymi kartkami Gminy Zamość nie mogą zostać prace autorów, którzy otrzymali tytuł laureata w jednej z poprzednich edycji konkursu zarówno dotyczącej kartek bożonarodzeniowych jak i wielkanocnych. Wyróżnione i nagrodzone prace wezmą udział w wystawie pokonkursowej w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Zamość w Wysokiem w terminie od oficjalnego podsumowania konkursu do 15 stycznia 2020 r. Wyróżnione i nagrodzone prace będzie można odebrać przez miesiąc od zakończenia wystawy. Prace nie nagrodzone i nie wyróżnione, które nie zostaną odebrane podczas podsumowania konkursu, będą do odebrania do dnia 15 stycznia 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Zamość w Wysokiem 154, 22-400 Zamość.
  • Prawa Organizatora: z chwilą zgłoszenia pracy do konkursu na Organizatora przechodzą nieodpłatnie prawa majątkowe do prac w zakresie rozpowszechniania w nieograniczonym nakładzie, formie i zasięgu terytorialnym, publikacji w wydawnictwach promujących Gminę Zamość, bez względu na ilość i wielkość nakładu, publikacji w Internecie oraz prawa pokrewne z zastrzeżeniem ujawnienia nazwiska autora w sposób zwyczajowo przyjęty.
  • Prawa autorów:
  • Organizator zobowiązuje się do ponoszenia autorskich praw osobistych, w szczególności do uwidocznienia autorstwa projektów pocztówek/kartek,
    • każdy uczestnik zobowiązany jest do przekazania na piśmie zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz zgody na wykorzystanie prac w celach konkursowych, wypełniając odpowiednią kartę zgłoszeniową. W przypadku osób niepełnoletnich zgodę podpisuje rodzic lub opiekun prawny.
    • Prace, których autorzy nie dostarczą powyższych zgód, nie zostaną przyjęte na konkurs.
  • Wyniki konkursu zostaną zamieszczone w Biuletynie Samorządu Gminy Zamość oraz na stronie internetowej gminazamosc.pl oraz www.gok.gminazamosc.pl. Maksymalnie 5 prac konkursowych wybranych przez jury stanie się oficjalnymi pocztówkami Gminy Zamość wysyłanymi z życzeniami od Samorządu Gminy Zamość.

Jarosław Kalbarczyk
Dyrektor GOK Gminy Zamość z/s w Wysokiem

Kluzula RODO    Zgłoszenie (osoby nieletnie)    Zgłoszenie (osoby pełnoletnie)    Zgłoszenie (kat. rodzinna)    Zgłoszenie (organizacje)