Interaktywne widowisko multimedialne

121

28 października 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Borowinie Sitanieckiej wybrali się na Interaktywne Widowisko Multimedialne zatytułowane “Legendy polskie – filmowa podróż w czasie”. Motywem przewodnim widowiska były podania i legendy, m.in. o Piaście, o Lechu, Czechu i Rusie, o Królu Kraku oraz o Wandzie co Niemca nie chciała.
“Każda opowieść kiedyś się zaczyna, każde miejsce ma swoje położenie, każdy człowiek ma swoje pochodzenie, każde spotkanie ma swój początek, a więc dawno, dawno temu….” Od tych słów rozpoczęła się nasza niezwykła podróż w czasie, która udowodniła że tradycja i historia mają swoją niezaprzeczalną wartość.
Wraz z aktorami widownia wspólnie opowiadała legendy związane z początkami naszej państwowości. Niektórzy uczniowie mieli nawet okazję odtworzyć na scenie zachowania postaci związanych z podaniami. Próbowali również wczuć się w rolę osób zawodowo zajmujących się opowieściami, odpowiadali na pytania i przygotowywali się do odegrania swojej roli w świetle reflektorów.
Przedstawienie w tej nowatorskiej – interaktywnej formule spodobało się uczniom. Już za kilka tygodni będziemy mieli możliwość obejrzenia naszego wspólnie nakręconego filmu.