I nagroda dla Agaty Piwko w Finale Wojewódzkiego Konkursu pt.”Super Gospodynie 2019″ i sukcesy kobiet z KGW Gminy Zamość

W dniach 7- 8.09.2019r. ponad 40 osobowa delegacja Stowarzyszenia Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ uczestniczyła w Festiwalu Kresowe Smaki i Talenty we Włodawie oraz w Europejskim Festiwalu Smaku w Lublinie.
07.09.2019r. na zaproszenie Kroniki Tygodnia, czasopisma zamojskiego zawitaliśmy do Włodawy, gdzie podczas trwającego Festiwalu Kresowe Smaki i Talenty odbyła się Gala i Finał Konkursu Wojewódzkiego pt. “Super Gospodynie 2019”. Kandydatką Stowarzyszenia Kobiet 28+ oraz Gminy Zamość była Agata Piwko, prezes naszego stowarzyszenia. Pani Agata została zgłoszona przez Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Zamość i startowała w kategorii “Najlepsza organizatorka i działaczka”. Konkurs miał dwa etapy. Pierwszy etap powiatowy rozgrywał się podczas Zamojskich Dni Folkloru w Zwierzyńcu, gdzie nasza kandydatka zajęła w swojej kategorii zaszczytne 3 miejsce, drugi wojewódzki we Włodawie, gdzie Agata Piwko otrzymała 1 nagrodę i 1 miejsce. Gratulacji i radości nie było końca.
Rywalizacja nie była łatwa bowiem kandydatek było więcej. Przyjechały kobiety z całego województwa lubelskiego, bowiem konkurs odbywał się jednocześnie w Zamościu “Kronika Tygodnia”, Chełmie” Super Tydzień Chełmski”, Białej Podlaskiej ” Słowo Podlasia”. Panie miały za zadanie wykonanie trzech zadań konkursowych. Grupa Gminy Zamość wspierała i dopingowała swoją kandydatkę z całych sił. Skandowała “Agata…,Agata …”. Przybył nawet Pan Konrad Dziuba z małżonką, który wręczył zwyciężczyni przepiękny bukiet kwiatów. Z takim wsparciem i życzliwością nie mogło być inaczej. To zwycięstwo to zasługa działalności nie tylko Agaty ale i osób, które zawsze są kiedy szefowa rzuca hasło “mobilizacja”. Ta “mobilizacja” to efekty i sukcesy działalności Stowarzyszenia Kobiet 28+, które realizuje wiele inicjatyw i zadań promujących folklor i tradycję. Prawą ręką Pani Agaty jest Pani Daria Burcon, kierownik biura i koordynator projektów. W takim duecie i z grupą 600 kobiet z KGW Gminy Zamość wszystko jest możliwe.
WIELKIE GRATULACJE DLA NASZEJ AGATY!!! BRAWO..!!!
Jednak to nie koniec naszego uczestnictwa w tym wydarzeniu.
Na zaproszenie Kroniki Tygodnia i Pana redaktora Roberta Horbaczewskiego na scenie mogły zaprezentować się czarownice z grupy “Sabat” oraz grupa “Slavica Dance Fitness” Agnieszki Tor.
Występy obu tych grup sprawiły wielką radość oglądającym czego dowodem były długie, gromkie brawa. Ludzie podchodzili, oglądali stroje czarownic, robili zdjęcia, pożyczali miotły i czapki. Każdy chciał mieć fotkę z wesołą czarownicą. Należy wspomnieć, że w grupie Sabat są Panie z 7 KGW Gminy Zamość. Aż trudno uwierzyć, że każda z czarownic to gospodyni domowa. 18 fantastycznych kobiet z niezwykłym poczuciem humoru.
GRATULUJEMY NASZYM GRUPOM TANECZNYM “SABAT” I “SLAVICA DANCE FITNESS” SUKCESU WE WŁODAWIE!!! BRAWO WY!!!
TAK TRZYMAĆ!!!
08.09.2019r. ta sama delegacja kobiet z KGW Gminy Zamość uczestniczyła w Europejskim Festiwalu Smaku w Lublinie. Zaproszenie otrzymaliśmy od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Lublina. Pod namiotem “Smakuj lubelskie” nasze gospodynie z KGW Lipsko, Szopinek, Wychody i Sitaniec serwowały swoje regionalne przysmaki. Było tych dań tak wiele, że nie sposób wymienić wszystkie ale największym powodzeniem cieszyły się pierogi KGW Sitaniec, pasztet z królika i chleb ze smalcem KGW Lipsko, smakowite ciasta KGW Wychody, drożdżowe szopiniaki i zawijańce KGW Szopinek. Wszystko poszło jak świeże bułeczki. Oprócz kulinarnego sukcesu, podczas Festiwalu, na scenie, “wymiotły” i rozbawiły swoimi układami tanecznymi “czarownice” z Sabatu i Slavica Dance Fitness w pięknych folkowych, sportowych strojach. Mamy wrażenie, że na występ tych grup przybyło więcej ludzi. Widownia z radością patrzyła na tańczące w rytm muzyki “kobietki” z SABATU i SLAVICI DANCE. Wszyscy zazdrościli “tancerkom” ich kondycji i pomysłowości.
No cóż. Pozostaje się tylko cieszyć, że to co robi Stowarzyszenie Kobiet 28+ spotyka się z pozytywnym odbiorem osób nie tylko z Gminy Zamość ale i z Lublina czy Włodawy.
JESZCZE RAZ GRATULACJE DLA WSZYSTKICH PAŃ!!!!!
Jesteście wyjątkowe i jako organizatorki… i jako kucharki… i jako “tancerki”.
DZIĘKUJEMY WAM ZA WASZE ZAANGAŻOWANIE.

tekst: ZARZĄD STOWARZYSZENIA KOBIET 28+

————————————————————————————————

PODZIĘKOWANIE
Pragnę złożyć serdeczne podziękowania Wszystkim osobom, które wspierały mnie podczas powiatowego i wojewódzkiego konkursu- Plebiscyt “Kroniki Tygodnia ” w Zwierzyńcu i Finału “Super Tygodnia” we Włodawie pt.”Super Gospodynie 2019″.
Zostałam zgłoszona przez Was kochani i startowałam w kategorii “Najlepsza organizatorka i działaczka”. To dzięki Waszej życzliwości, oddanym głosom i nadesłanym kuponom dotarłam do Finału Powiatu Zamojskiego. A potem Włodawa. Tam odbył się Finał Wojewódzki tej konkurencji. Rywalizowałam z Chełmem i Białą Podlaską, tak więc nie było łatwo. Ale zwyciężyłam i otrzymałam I Nagrodę. Bo jak mogłam nie zwyciężyć mając za sobą tylu życzliwych ludzi.
Bardzo dziękuję Pani Małgorzacie Kłonicy- Wolańczyk za przekonanie mnie a potem zgłoszenie mojej kandydatury (bo w konkursach nie lubię startować), Wiesławie Siekierdzie i KGW Szopinek , wszystkim KGW Gminy Zamość, które zaangażowały się całym sercem, Panu Wójtowi Gminy Zamość Ryszardowi Gliwińskiemu oraz Wszystkim, którzy do końca wierzyli w to, że wygram.
Ta wygrana to nasz wspólny sukces. Bo wszystkie moje działania dla lokalnych społeczności są możliwe dzięki Wam i z Wami.
To wielkie wyróżnienie dla mnie, dla Stowarzyszenia Kobiet 28+ i dla Gminy Zamość.
Jeszcze raz kieruję do Was słowa wdzięczności za życzliwość, zaufanie i docenienie mojej pracy.
AGATA PIWKO – prezes Stowarzyszenia Kobiet na rzecz Promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+