Delegacja Gminy Zamość i Stowarzyszenia Kobiet 28+ z wizytą u sąsiadów z Gminy Tomaszów Lubelski

Współpracujemy, wspieramy i promujemy ekologię podczas “Święta Lasu” w Rogóźnie Kolonii.  Projekt pt. “Ekologicznie postępuję- lasy ratuję”

W niedzielę, 20.10.2019 delegacja Gminy Zamość  i Stowarzyszenia Kobiet 28+ gościła w Rogóźnie Kolonii, Gmina Tomaszów Lubelski. Mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w wydarzeniu zorganizowanym przez  Stowarzyszenie “Liderek Gminy Tomaszów Lubelski”. To pierwszy krok do współpracy z tomaszowskim  stowarzyszeniem. Podczas imprezy zaprezentowała się nasza grupa taneczna “Sabat”, która rozbawiła i małych i dużych. Ileż ludzi przyszło na występ stowarzyszeniowych “czarownic”…! Cieszy to, że ludzie potrafią się bawić, nawet z czarownicami, które wcale nie są straszne, ani nie czarują tylko zabawiają ludzi zarażając ich swoim uśmiechem. Wniosek z tego, że warto innym sprawiać radość, aby mogli oderwać się od codziennych obowiązków i pobyć z rodzinami.  Festyn miał nieco inny charakter niż wszystkie tego rodzaju wydarzenia, bowiem jego lokalizacją  była duża,  leśna polana. Cały, wielki plac wypełniali  ludzie i namioty, a dookoła  paliły się drobne ogniska przy których uczestnicy ekologicznej imprezy grzali się i piekli smakowite kiełbaski. Zaraz przy scenie stało stoisko promocyjne Gminy Zamość i Stowarzyszenia Kobiet 28+, gdzie rozdawane były foldery reklamowe naszej Gminy. Namiot Gminy  odwiedziło naprawdę sporo osób w tym bardzo dużo dzieci, bowiem przez całą imprezę nasze panie prowadziły  ekologiczne warsztaty. Organizatorzy przygotowali również specjalne konkurencje dla dzieci gdzie nagrodą była sadzonka drzewa. Na scenie prezentowały się lokalne zespoły śpiewacze.

Bardzo dziękujemy Pani Kindze Łuczak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Domu Kultury w Podhorcach za zaproszenie i piękny upominek.

tekst i zdjęcia: Agata Piwko – prezes Stowarzyszenia Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+