200 lat!

194

Niech nam żyje 200 lat! – takie życzenia przyjął Stulatek z Płoskiego, który 13 maja 2019 r. świętował swoje urodziny. Jubilata, Edwarda Kropornickiego, odwiedziła tego dnia delegacja Gminy Zamość z Wójtem, Radnymi i Sołtysem na czele.

Z okazji wspaniałej rocznicy Wójt Ryszard Gliwiński osobiście przekazał życzenia zdrowia, pomyślności, pogody ducha i miłych chwil spędzonych w rodzinnym gronie. Życzenia na drugą „setkę” życia Stulatkowi złożyli również Przewodniczący Rady Gminy Zamość Wojciech Suchowicz, Radny Krzysztof Ostasz i Radny Tadeusz Kostrubiec, który jest zarazem Sołtysem Płoskiego. Wśród gości był także Z-ca Kierownika KRUS PT Zamość Radosław Maksymowicz. Dostojny Jubilat otrzymał list z życzeniami od Premiera Mateusza Morawieckiego, a także wiele prezentów, w tym pamiątkowy grawerton i tort od gminnych samorządowców.
Pan Edward cieszy się bardzo dobrym zdrowiem. Zachował także pogodę ducha, jest pełen wigoru i radości. Receptą na długowieczność podzielił się z gośćmi – wg niego jest to …ciężka praca, spokojne życie i pozytywne nastawienie. W trakcie spotkania Jubilat wspominał swoje długie życie, opowiadał o rodzinie, przyjaciołach i bliskich.
Pan Edward urodził się 13 maja 1919 r. w niewielkiej miejscowości Zawoda koło Skierbieszowa. Po ślubie zamieszkał wraz z żoną Apolonią w pobliskich Hajownikach. W czasie wojny został wysiedlony, był więźniem obozu pracy w Trawnikach, obozu koncentracyjnego na Majdanku i robotnikiem przymusowym w fabryce amunicji w Berlinie. Od zakończenia wojny wraz z żoną w Hajownikach prowadził wzorcowe gospodarstwo rolne. Po jej śmierci podjął decyzję o przeprowadzce do Płoskiego w Gminie Zamość, gdzie mieszka do dziś. Pan Edward doczekał się 2 dzieci, 6 wnuków, 13 prawnuków i 2 praprawnuków.

UGZ