Znowu padł krwisty rekord!!!

780

”Wakacyjne Doładowanie Krwi” – pod takim hasłem odbyła się trzecia z czterech akcji krwiodawczych zaplanowanych na 2018 rok w Gminie Zamość. Ponownie rekord zaskoczył organizatorów, ale tym razem byli przygotowani.

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Zamość zaprosił krwiodawców tym razem do świetlicy w Mokrem (12.08.2018 r.). Frekwencja była rekordowa. Akcja ponownie połączyła ludzi o dobrych sercach. Dziękujemy, że zgłosiło się tylu ludzi bezinteresownie otwartych na potrzeby innych.

Tego dnia do oddania krwi zarejestrowało się 138 osób, zaś po wstępnych badaniach 120 osób mogło podzielić się najcenniejszym lekiem – swoją krwią. Do akcji włączyło się również 6 osób, które krew oddały w czwartek i piątek. Łącznie podczas akcji zebraliśmy 56,7 litrów bezcennego „surowca”. Jeszcze raz Dziękujemy!!! Naszej akcji również przyświecało hasło „co dwie krople, to nie jedna”, czyli można było oddać krew wspólnie ze swoim znajomym. Brawo dla osób, które właśnie na naszej akcji po raz pierwszy w życiu oddały krew!

Każdy, kto oddał krew, otrzymał zestaw gadżetów, drzewko-krzew do posadzenia, wziął udział w losowaniu atrakcyjnych nagród oraz otrzymał przepyszne szaszłyki warzywne serwowane przez Klub Strzelecki LOK „Twierdza Zamość” w Zamościu dzięki zaangażowaniu Daniela Teterycza z Koła Chłopa ze Skaraszowa. Dziękujemy też za pyszną grochówkę, oddaną krew i wsparcie naszej akcji przez OSP Stabrów z sąsiedzkiej Gminy Sitno.

Przy świetlicy w Mokrem można było skorzystać z kącika relaksacyjnego, wziąć udział w rożnych konkursach i quizach, a na najmłodszych czekały animacje. Dużą uwagą cieszył się też nasz kolaż klubowy, czyli pomysłowa wystawa fotografii z poprzednich akcji i działalności naszego klubu.

Ta akcja, jak i poprzednie, bierze udział w długoterminowym gminnym konkursie międzysołeckim pod nazwą “Bitwa sołectw – do ostatniej kropli krwi”. Wygra to sołectwo, którego mieszkańcy oddadzą najwięcej krwi. Przypominamy, że 18 listopada 2018 r. odbędzie się ostatnia akcja podsumowująca konkurs.

Serdecznie dziękujemy sponsorom za atrakcyjne nagrody (przelot szybowcem, spływy kajakowe, sauna, basen, kręgle, partie bilarda, zestawy obiadowe, zestawy kebabowe, pizzę) – Aeroklub Ziemi Zamojskiej, Pizzernia EWA, Klub bilardowy METRO, Kebab BOSFOR, Obiady BOSA, Klub Strzelecki LOK „Twierdza Zamość”, PHU RELAKS, Hotel ARTIS, Motel Wojto, Obiady DAVIG.

Szczególne uznanie i podziękowania należą się całemu zarządowi naszego klubu HDK PCK oraz innych osób za przygotowanie, wsparcie, poświęcony czas i ogromne serce włożone w organizację tej akcji.

Podziękowania kierujemy do organizatorów i wszystkich którzy wsparli akcję, a są to:
Samorząd Gminy Zamość wraz z Wójtem Ryszardem Gliwińskim, Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Zamość, GOK, Stowarzyszenie Kobiet Na Rzecz Promocji i Rozwoju Środowisk Lokalnych 28+, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zamościu z jednostką OSP w Mokrem, Młodzieżowa Rada Gminy Zamość, Rejonowy Oddział Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zamościu.

Piotr Kudyk
prezes Klubu HDK PCK przy UGZ