„Kto ty jesteś? Polak mały”

369

„Kto ty jesteś? Polak mały” – wierszyk Władysława Bełza uczą się wszystkie dzieci w Polsce. Stał się on również tematem pogadanki na zajęciach świetlicowych w Siedliskach dnia 9.11.2018 r., które zorganizowano z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Dzieci spontanicznie deklamowały wiersze, odpowiadały na pytania z historii naszej Ojczyzny, za co wszystkie mamy nagradzały swoje pociechy gromkimi brawami. Drugim punktem programu były zajęcia plastyczne, na których dzieci wykonały godło państwa – orła białego w czerwonym polu.
Punktem trzecim był „Turniej małych mistrzów w kręgle” – zabawa na wesoło i sportowo. Sędzią zawodów była starsza koleżanka, zawodniczka klubu UKS Azymut w Siedliskach, Sandra Niedźwiecka. W turnieju udział wzięło 18 zawodników. Rywalizacja była ogromnie zacięta, a o zwycięstwie zdecydować musiała dogrywka. Pierwsze miejsce zdobyła Zuzia Mielko, drugie Kuba Gamza, trzecie Ania Dudzicz. Dzieci w nagrodę otrzymały medale oraz pamiątkowe dyplomy.
Ostatnim punktem zajęć było wspólne odśpiewanie Hymnu Polski, a potem był już jedynie słodki poczęstunek w formie okazałego tortu w kolorach biało-czerwonej flagi, ufundowany przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.
100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę dzieci i ich rodzice z Siedlisk uczcili godnie, z poczuciem powagi, zadumy i odpowiedzialności w przekazaniu prawdy historycznej o dziejach naszej Ojczyzny.
Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich w Siedliskach dziękuje wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie do świetlicy, dzieciom, rodzicom oraz Paniom, które przygotowały oprawę całości spotkania, tort, wesołą zabawę, turniej i pogadankę na temat 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Krystyna Maros – KGW w Siedliskach; foto: kronika KGW Siedliska