Jubileusz Złotych Godów

499

W ładną niedzielę, 7 października 2018 r., w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku rozpoczęły się gminne obchody Jubileuszu Długoletniego Pożycia Par Małżeńskich z Gminy Zamość. Złote Gody w bieżącym roku świętuje 29 par z następujących miejscowości: Białowola, Borowina Sitaniecka, Chyża, Jatutów, Kalinowice, Lipsko, Mokre, Płoskie, Sitaniec, Sitaniec Wolica, Wieprzec, Wólka Panieńska, Wysokie, Zawada, Żdanów, Żdanówek i Wólka Wieprzecka.
Do grona Jubilatów w tym roku należą Państwo: Bernarda i Ryszard Bochenkowie, Teresa i Adam Bożkowie, Danuta i Zygmunt Burconowie, Wiesława i Jan Charczukowie, Maria i Jan Jamrożowie, Alfreda i Jan Jastrzewscy, Barbara i Jan Juszczakowie, Krystyna i Jan Juszczakowie, Lucyna i Mieczysław Juszczakowie, Alina i Wiesław Kołtunowie, Anna i Jan Kulaszowie, Maria i Stanisław Łasochowie, Stanisława i Bartłomiej Łapowie, Maria i Stanisław Masańcowie, Lucyna i Zbigniew Michałuszkowie, Helena i Stanisław Mnichowie, Róża i Roman Pacynowie, Danuta i Bogumił Pitwałowie, Jadwiga i Tadeusz Podgórni, Irena i Zbigniew Pomarańscy, Maria i Czesław Radlińscy, Stanisława i Józef Rękasowie, Urszula i Witold Sobczukowie, Barbara i Zdzisław Szewczukowie, Teresa i Jan Ściborowie, Teresa i Jan Wasilowie, Halina i Stanisław Wojtyłowie, Helena i Wandalin Wytrykusowie, Celina i Jan Zieniewiczowie.
Uroczyste obchody Jubileuszu rozpoczęła Msza Święta w intencji Jubilatów, której przewodniczył ksiądz Tomasz Winogrodzki – proboszcz parafii Lipsko, a koncelebrował ją ksiądz wikariusz Sławomir Zawada. Oprawę muzyczną zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Białowola pod kierunkiem kapelmistrza Józefa Tokarza. Podziękowania na ręce księdza proboszcza w imieniu wszystkich Jubilatów złożyli państwo Danuta i Bogumił Pitwałowie. Po zakończonej Mszy świętej odbyło się odznaczenie Jubilatów medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanymi przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, przekazane zostały również legitymacje, pamiątkowe dyplomy od Księdza Biskupa dr Mariana Rojka – ordynariusza diecezji zamojsko-lubaczowskiej, różańce, listy gratulacyjne od Samorządu Gminy Zamość, listy gratulacyjne od senatora Jerzego Chróścikowskiego oraz kwiaty. Wręczali je wójt Ryszard Gliwiński, senator Jerzy Chróścikowski, Konrad Dziuba z Zarządu Powiatu Zamojskiego, wiceprzewodniczący Rady Gminy Zamość Kazimierz Skiba i ksiądz proboszcz Tomasz Winogrodzki.
Dalsza część uroczystości przebiegała w świetlicy w Lipsku, gdzie miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało poczęstunek dla Jubilatów i gości. Były dalsze życzenia oraz okolicznościowy tort od Samorządu Gminy Zamość. Muzyczne popołudnie dla Jubilatów przygotowały miejscowe zespoły wokalne Echo Lipska i Baryton.

GOK: MM