Zmierzamy w dobrą stronę

858

Rozmowa z Tomaszem Goździukiem, dyrektorem sportowym STS GRYF Gmina Zamość.

– Zakończony właśnie sezon piłkarski 2016/2017 to idealny czas do podsumowań.
– Zgadzam się, tym bardziej, że kończymy go w dobrych nastrojach. Postawiliśmy sobie za cel awans do zamojskiej klasy okręgowej i na trzy kolejki przed końcem rundy wiosennej mogliśmy spać już spokojnie.

– A obawy w ogóle były?
– Oczywiście. Proszę zwrócić uwagę, że w kadrze pierwszej drużyny mieliśmy aż trzynastu chłopaków w wieku juniora i trener Roman Blonka musiał umiejętnie łączyć doświadczenie z młodością. Wyszło mu to bardzo dobrze, a efektem jest właśnie awans, na który wszyscy czekaliśmy. Warto zaznaczyć, ze chłopcy ci przeszli cały cykl szkolenia w Gryfie, a dzisiaj o kilku z nich pytają już kluby z wyższych lig. Jak widać więc, i w tym aspekcie dajemy młodym graczom możliwość rozwoju.

– Jak widać, o narybek Gryfa nie musimy się więc obawiać?
– Pod tym względem wszystko jest poukładane i w przeciwieństwie do niektórych klubów nie mamy problemów z drużynami młodzieżowymi. Aktualnie prowadzimy siedem takich grup, od przedszkolaków, przez orlików, młodzików, trampkarzy, aż po juniorów. Zachowujemy więc ciągłość szkolenia, na czym bardzo nam zależało. Chcę podkreślić, że dobrą pracę wykonują nasi trenerzy, których w klubie zatrudniamy siedmiu. Uczą dzieci i młodzież nie tylko grania w piłkę, ale także właściwych postaw życiowych, co również jest naszym celem. W tym roku orliki i młodzicy wyjadą na pięciodniowe obozy do Straszęcina pod Dębicę, a żaki spędzą razem trzy dni w Nadrzeczu. Wszystko po to, aby już od najmłodszych lat w drużynach powstawał team spirit.

– Gryf jest klubem gminnym…
– I co się z tym wiąże, zrzesza w swoich szeregach mieszkańców wielu miejscowości Gminy Zamość. Oczywiście, jesteśmy również otwarci dla mieszkańców gmin ościennych, a nabór prowadzimy przez okrągły rok. Korzystając więc z okazji, zapraszam wszystkich do rozpoczęcia przygody z piłką w naszym klubie. Zapewniam, że mamy młodym ludziom do zaoferowania wiele atrakcji. Nie tylko stricte piłkarskich.

– Czyli?
– Oprócz regularnych treningów przez pełen kalendarzowy rok jesteśmy też organizatorem wielu wydarzeń integracyjnych. Może zacznę od tego, że do dyspozycji mamy stadiony w Zawadzie i Lipsku oraz „Orlika” w Żdanowie. W okresie zimowym trenujemy w halach w Zawadzie, w Płoskiem, Żdanowie i Sitańcu. To naprawdę bogata baza, która zapewnia nam komfort pracy. Każdego miesiąca nagradzamy też zawodników za systematyczność i właściwą postawę tytułem „wzorowego zawodnika”, co działa bardzo motywująco. Jedną z naszych sztandarowych imprez są „Wakacje z Gryfem”, które organizujemy na rozpoczęcie i na zakończenie tego okresu. Mają one formę sportowego pikniku, w którym biorą udział zawodnicy, rodzice oraz sympatycy klubu. Mamy wtedy czas, żeby wziąć udział w paru konkurencjach sportowych na luzie, zjeść wspólnie kiełbaskę z grilla i porozmawiać o tym, co nas łączy. Jest więc coś dla ciała i coś dla ducha. Drugim mocnym akcentem naszej działalności jest coroczny turniej imienia Jana Wojtaszka. Zaczynaliśmy skromnie, a w tym roku wydarzenie będzie już pięciodniowe, z udziałem kilkudziesięciu drużyn.

– W „prezencie” od gminy dostaniecie też piękny stadion…
– To prawda. Współpraca Gryfa z Gminą Zamość mogłaby pewnie stanowić przykład dla innych klubów. Odkąd jestem w Gryfie, zawsze mogliśmy liczyć na przychylność wójta Ryszarda Gliwińskiego oraz radnych. Wynikiem tego będzie właśnie nowy wielofunkcyjny stadion, w którego projektowaniu mogliśmy wziąć udział. Dzięki temu nasze uwagi zostały uwzględnione. Cieszę się już na samą myśl, jak będzie wyglądał ten obiekt. Zresztą, uczucie to podziela wiele osób, nie tylko bezpośrednio związanych z piłką nożną, bo przecież stadion w Zawadzie będzie służył mieszkańcom gminy również do organizacji wydarzeń kulturalnych.

– Czy zobaczymy na nich piłkarzy Gryfa grających w czwartej lidze?
– Pożyjemy, zobaczymy (śmiech). Na pewno wszystko idzie w dobrym kierunku. Na deklaracje jednak jeszcze o wiele za wcześnie.

– Dziękuję za rozmowę.
– Dziękuję i zapraszam na treningi oraz mecze Gryfa.

Wywiad ze strony internetowej STS Gryf Gmina Zamość: www.gryfgminazamosc.pl