Zebranie Stowarzyszenia Kobiet 28+

2123

To nie było „zwyczajne” zebranie, choć oficjalnie taką miało nazwę: Zwyczajne Zebranie Sprawozdawcze Stowarzyszenia Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ za rok 2016. Odbyło się w świetlicy OSP w Wólce Wieprzeckiej w sobotę, 25 lutego 2017 r. Na zebraniu stawiły się delegatki 30 Kół Gospodyń Wiejskich, działających w Gminie Zamość, byli też zaproszeni goście. Zebranie otworzyła prezes Agata Piwko, która wraz z Zarządem złożyła sprawozdanie za ubiegły rok, wzbogacone o prezentację multimedialną ze zdjęciami i relacjami z wydarzeń społeczno – kulturalnych, a było tego naprawdę sporo. Następnie przedstawiono szczegółowy plan działalności na rok 2017. Podczas głosowania delegatki udzieliły Zarządowi absolutorium.

Nie obyło się też bez podziękowań skierowanych do wszystkich, którzy wspierają działalność Stowarzyszenia Kobiet 28+. W imieniu Zarządu prezes podziękowała przewodniczącym i członkiniom KGW, Wójtowi Ryszardowi Gliwińskiemu, Samorządowcom, zaproszonym gościom oraz gospodarzom spotkania, tj. KGW z Wólki Wieprzeckiej i Sołtysowi Piotrowi Koczułapowi. Słowa wdzięczności popłynęły również w stronę współpracujących ze Stowarzyszeniem organizacji, a także do gości i wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób wspierają jego działalność.

Druga część spotkania obejmowała blok artystyczny, wystąpiły ROZTOCZANKI – miejscowy zespół z Wólki Wieprzeckiej, a potem zaśpiewała męska grupa wokalna SHOW MEN z Szopinka, która zawiązała się spontanicznie na okoliczność zbliżającego się Dnia Kobiet. Występ panów z Szopinka, z sołtysem w roli wokalisty i …menadżera, był ich pierwszym publicznym koncertem i od razu wzbudził entuzjastyczne owacje publiczności, złożonej głównie z delegatek KGW. Po bisach SHOW MEN’ów odbyły się jeszcze pokaz mody folkowej i krótki skecz kabaretu z Lipska. Folkowe kreacje przygotował Zarząd oraz członkinie Stowarzyszenia 28+. Tego dnia można było również podziwiać, otwartą dla ogółu, wystawę regionalnego rękodzieła ludowego. Na ekspozycji znalazły się różnorodne prace lokalnych twórców z Gminy Zamość: haftowane i malowane obrazy, szydełkowe serwety, szkatułki, ozdobne wiatraki, sznurkowe laleczki, krepinowe kwiaty, pisanki, koszyczki, itp. A na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał ręcznie wykonane „kurkę” lub „kogutka” na patyku (patrz: foto).

„W imieniu Zarządu dziękujemy serdecznie jeszcze raz. To co tworzymy jest naprawdę niezwykłe. Nasze stowarzyszenie ciągle się rozwija, pojawiają się nowe perspektywy, inicjatywy i wyzwania. Mamy wsparcie 30 Kół Gospodyń Wiejskich. Jest z nami 666 członkiń, na które zawsze możemy liczyć. Przed nami nowy rok i nowe wyzwania. Zachęcamy do czynnego włączania się w nasze przedsięwzięcia.” – podsumowała spotkanie prezes Stowarzyszenia, Agata Piwko.

na podstawie nadesłanej relacji tekstowej prezes Stowarzyszenia Kobiet 28+