VII edycja ALO zakończona

795

Walka o tytuł najlepszej drużyny Amatorskiej Ligi Orlika sezonu jesiennego 2017 roku, w której udział brało dziesięć drużyn z powiatu zamojskiego i miasta Zamość trwała do ostatniej kolejki. Po rozegraniu dziewięciu meczy, mistrzem ALO została drużyna z Zamościa HDJ-Serwiskom, wicemistrzem Raiders Hrubieszów, trzecie miejsce przypadło Prawnikom Inter-Baum z Zamościa, a miejsce czwarte zajął gospodarz rozgrywek Rozpacz Kalinowice.
Najlepszym bramkarzem wybrany został Grzegorz Szczepaniak z Raiders Hrubieszów. Klasyfikację króla strzelców wygrał Paweł Firlej z drużyny Rozpacz Kalinowice z 34 trafieniami na koncie, wyprzedzając po drodze takich klasowych napastników jak Michała Grulę z Inter-Baum (21 bramek), Przemysława Gałkę z HDJ (19 bramek) oraz Pawła Tuckiego z Raiders (17 bramek).
Organizatorem ligi był STS Gryf Gmina Zamość a patronatem medialnym Kronika Tygodnia. Pomysłodawcą i koordynatorem ALO był Bartłomiej Przyczyna.
Rozgrywki ALO miały na celu popularyzację amatorskiego uprawiania piłki nożnej, integrację mieszkańców zamojszczyzny i Gminy Zamość, promowanie zdrowego stylu życia, krzewienie kultury fizycznej, zdrowej rywalizacji i hartu ducha. W rozgrywkach miały prawo uczestniczyć nieprofesjonalne drużyny, których zawodnicy nie są zrzeszeni w sezonie 2016/2017 w ZOZPN lub LOZPN powyżej klasy B lub ukończyli 35 lat.
Mecze odbywały się wieczorową porą w każdy poniedziałek i czwartek tygodnia na kompleksie sportowym „Moje boisko Orlik 2012” w Żdanowie. Liga rozgrywana była systemem jednorundowym każdy z każdym, gdzie o kolejności w tabeli decydowała: ilość zdobytych punktów, następnie wynik bezpośredniego pojedynku między drużynami a gdy to nie rozstrzygało, różnica między bramkami strzelonymi i straconymi, a w ostateczności większa ilość strzelonych bramek. Czas gry 2×25 minut bez przerwy ze zmianą stron. Spotkania prowadzone były przez sędziów ZOZPN. Rozgrywki VII edycji ALO rozpoczęły się 18 października a zakończyły się 20 listopada 2017 roku. Więcej informacji o rozgrywkach znajduje się na stronie internetowej organizatora www.gryfgminazamosc.pl w zakładce rekreacja.

Bartłomiej Przyczyna