Odblaski trafią do mieszkańców

1194

Wójt Gminy Zamość przekazał zamojskiej Policji odblaskowe opaski, które za pośrednictwem dzielnicowych trafią do mieszkańców gminy Zamość. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.
We wtorek 19 grudnia br. w Urzędzie Gminy w Zamościu odbyło się spotkanie, podczas którego Wójt Gminy Zamość Pan Ryszard Gliwiński na ręce I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Zamościu mł. insp. Andrzeja Mioduny przekazał odblaskowe opaski. W najbliższym czasie odblaski zostaną przekazane mieszkańcom gminy Zamość.
Komendant podczas spotkania dziękując Panu Wójtowi za opaski, poinformował, że bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego dla zamojskiej komendy stanowi priorytet. Zaznaczył również, że o tej porze roku, kiedy wcześnie zapada zmrok, działania policjantów w sposób szczególny ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa osób pieszych. Dlatego też każdy odblask przekazany pieszemu, który porusza się po drodze w ciemnym ubraniu i przez to jest niewidoczny dla kierowców, jest niezwykle ważny. Ta „świecąca” opaska może uratować życie.
– To nasza wspólna akcja na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców oraz osób odwiedzających naszą gminę. Dziękuję zamojskim Policjantom za współpracę w tym zakresie. We własnym zakresie rozdajemy odblaski mieszkańcom przy okazji różnych wydarzeń gminnych – powiedział Wójt Ryszard Gliwiński.
Dzielnicowi podczas patrolowania naszych Sołectw każdemu pieszemu bez widocznego na odzieży elementu odblaskowego przekażą odblask, informując go jak ważne dla bezpieczeństwa, jest bycie widocznym na drodze.