Puchar Roztocza w BnO

1343

W dniach 27 – 28 maja br. na terenach wokół Twierdzy Zamość odbyła się kolejna edycja Pucharu Roztocza oraz Sprinterskie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Biegu na Orientację. W zawodach wystartowało 95 zawodników z województw: podkarpackiego, łodzkiego, mazowieckiego oraz lubelskiego. W Pucharze Roztocza, do którego zaliczono wyniki dwu pierwszych biegów przeprowadzonych w dniu 27 maja spośród zawodników z klubu UKS Azymut Gmina Zamość punktowane miejsca zdobyli: w kategorii dziewcząt do lat 10: Julia Naworol miejsce I; w kategorii dziewcząt do lat 12: Aleksandra Szala miejsce IV, Magdalena Młynarska miejsce V; w kategorii dziewcząt do lat 14: Weronika Stankiewicz miejsce II, Magdalena Goździuk miejsce IV, Jolanta Jaszak miejsce V; w kategorii dziewcząt do lat 16: Joanna Banach miejsce I; w kategorii kobiet 18-21 lat: Justyna Bochnak miejsce III; w kategorii kobiet 35 lat: Anna Grosman miejsce II, Katarzyna Sudak miejsce III; w kategorii chłopców do lat 10: Jakub Kardasz miejsce I; w kategorii chłopców do lat 12: Kacper Kozak miejsce IV, Jan Brodziak miejsce V; w kategorii chłopców do lat 14: Dawid Makowski miejsce I, Szczepan Gilewski miejsce IV; w kategorii chłopców do lat 16: Paweł Grosman miejsce III; w kategorii mężczyzn 18-21 lat: Rafał Ciupa miejsce III, Szymon Kłoczek miejsce IV; w kategorii open: Hania Grosman miejsce II, Paweł Rabiega miejsce III.
W rozegranych drugiego dnia Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w sprincie najlepsze lokaty wywalczyli: w kategorii dziewcząt do lat 10: Julia Naworol miejsce I; w kategorii dziewcząt do lat 12: Aleksandra Szala miejsce IV, Magdalena Młynarska miejsce V; w kategorii dziewcząt do lat 14: Ola Grosman miejsce III, Jolanta Jaszak miejsce IV, Aneta Szymańska miejsce V; w kategorii dziewcząt do lat 16: Paulina Nowak miejsce I, Joanna Banach miejsce II; w kategorii kobiet 18-21 lat: Justyna Bochnak miejsce III; w kategorii kobiet 35 lat: Dorota Czarny miejsce I, Anna Grosman miejsce II; w kategorii chłopców do lat 10: Jakub Kardasz miejsce I; w kategorii chłopców do lat 12: Kamil Rabiega miejsce III, Jan Brodziak miejsce IV; w kategorii chłopców do lat 14: Dawid Makowski miejsce III, Szczepan Gilewski miejsce IV; w kategorii chłopców do lat 16: Paweł Grosman miejsce II; w kategorii mężczyzn 18-21 lat: Patryk Niedźwiecki miejsce I, Michał Rycaj miejsce V; w kategorii open: Paweł Rabiega miejsce I, Hania Grosman miejsce II, Kamila Czarny miejsce III.
Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy Azymut Gmina Zamość, który na kolejne spotkanie sympatyków biegania z mapą i kompasem zaprasza w dniu 1 czerwca ( Dzień Dziecka). Zawody pn. „Mistrzostwa Szkół Powiatu Zamojskiego” odbędą się także wokół Twierdzy Zamość ze startem i metą przy parkingu obok Bramy Szczebrzeskiej, start godz. 10.00. Więcej informacji oraz wyniki i zdjęcia z Pucharu Roztocza znajdują się na stronie internetowej www. azymutsiedliska.cba.pl. Działalność klubu jest wspierana z budżetu Gminy Zamość.

Krzysztof Czerwieniec