Rocznicę uczcili biegiem

Gorąca herbata była nieodzownym czynnikiem dopingującym podczas jesiennej edycji Gminnych Biegów Przełajowych pod Patronatem Wójta Gminy Zamość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku biegi odbyły się 4 listopada po leśnych trasach, wyznaczonych przy świetlicy w Skaraszowie. Mimo słonecznej pogody, zimna aura dodatkowo mobilizowała zawodników do ruchu, a gorąca herbata w świetlicy dodawała energii. W zawodach wzięło udział ponad 200 uczniów z 9 szkół podstawowych i 3 gimnazjów z terenu Gminy Zamość, niestety zabrakło biegaczy z trzech szkół, które zapewne spłoszyła deszczowa pogoda w przeddzień imprezy. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Wójt Ryszard Gliwiński, który potem wspólnie z dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury, Jarosławem Kalbarczykiem, dekorował najlepszych biegaczy medalami i dyplomami. Podczas otwarcia wszyscy uczestnicy otrzymali także opaski odblaskowe z herbem Gminy Zamość. A oto zwycięzcy biegów w swoich kategoriach: klasa I: Oliwia Głąb i Sebastian Ordyniec – oboje z Zawady; klasa II: Martyna Bździuch z Zawady i Mateusz Cioś z Płoskiego; klasa III: Magdalena Lupa z Kalinowic i Oskar Wróbel z Wólki Wieprzeckiej; klasa IV: Oliwia Grabowska z Kalinowic i Kacper Ordyniec z Zawady; klasa V: Martyna Seń z Płoskiego i Maciej Grabek z Zawady; klasa VI: Magdalena Młynarska z Borowiny Stanieckiej i Igor Wróbel z Wólki Wieprzeckiej; klasa I gimnazjum: Weronika Sławińska z Płoskiego i Jan Przegon z Sitańca; klasa II-III gimnazjum: Weronika Bielińska ze Żdanowa i Sebastian Wróbel z Sitańca.
W klasyfikacji końcowej za dwie edycje gminnych biegów przełajowych (wiosennej i jesiennej) dla szkół podstawowych zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Zawadzie – 745 punktów, przed Zespołem Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach – 483 punkty oraz Zespołem Szkół w Płoskiem – 425 punktów. Wśród gimnazjów kolejne miejsca wywalczyły: ZS Sitaniec – 300 punktów, ZS Żdanow – 274 punkty i ZS Płoskie – 252 punkty.
Uroczyste podsumowanie klasyfikacji szkół za dwie edycje tegorocznych Gminnych Biegów Przełajowych w 2016 roku oraz wręczenie pucharów i dyplomów odbędzie się podczas Gminnej Gali Sportu na początku przyszłego roku. Szczegółowe wyniki zawodów oraz punktacja w klasyfikacji szkół podstawowych i gimnazjów za tę edycję biegów oraz klasyfikacja końcowa za dwie edycje znajdują się w załącznikach.

Komunikat    Punktacja (szkoły podstawowe)    Punktacja (gimnazja)    Punktacja końcowa

Zdjęcia: Emil Cabaj, Krzysztof Padjuczenko