Sportowe podsumowanie roku 2014

1527

W dniu 17 kwietnia br. w świetlicy wiejskiej w Wierzchowinach odbyła się uroczystość „Wręczenia nagród i wyróżnień za osiągnięte wyniki sportowe oraz osiągnięcia w działalności sportowej” za 2014 rok.
W spotkaniu udział wzięli: wyróżnieni sportowcy ich opiekunowie, trenerzy, władze samorządowe Gminy Zamość, radni Rady Gminy Zamość, przedstawiciele miejscowej społeczności, prezesi klubów i stowarzyszeń sportowych, członkowie Gminnej Rada Sportu.
Nagrody zostały przyznane  na podstawie  Uchwały  nr XLIV/428/14 Rady Gminy Zamość z dnia 30 kwietnia 2014 roku w sprawie nagród i wyróżnień przyznawanych przez Gminę Zamość za osiągnięte wyniki sportowe oraz osiągnięcia w działalności sportowej oraz na podstawie wniosków złożonych przez kluby, opiekunów lub samych zawodników.
Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji dotyczącej realizacji zadań z zakresu kultury fizycznej zrealizowanych przez Gminę Zamość poprzez Ośrodek Promocji, Turystyki i Sportu Gminy Zamość, Szkolny Związek Sportowy, Gminny Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz działalności klubów i stowarzyszeń sportowych działających na rzecz Mieszkańców Gminy Zamość.  Podziękowania za osiągnięcia w działalności sportowej i wychowawczej oraz aktywne propagowanie idei samorządowej dla zarządów klubów i stowarzyszeń sportowych na ręce ich przedstawicieli, wręczali: Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński oraz Przewodniczący Rady Gminy Zamość Józef Siemczyk. Podczas wręczania nagród przedstawiono sylwetki wyróżnionych.

Zgodnie z w/w uchwałą wyróżnienia w postaci nagród rzeczowych, pucharów i dyplomów otrzymali:

Weronika Stankiewicz – Płoskie, UKS „Azymut” Siedliska:
– I miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Młodzieży Szkolnej w Radioorientacji Sportowej w konkurencji klasycznej 144 MHZ
– III miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Młodzieży Szkolnej w radioorientacji Sportowej w konkurencji foxoring
– III miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Biegu na Orientację

Joanna Banach – Płoskie, Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska:
– I miejsce w w Ogólnopolskich Zawodach Młodzieży Szkolnej w Radioorientacji Sportowej w konkurencji klasycznej 144 MHZ
– II miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Biegu na Orientację

Szczepan Gilewski – Zamość, UKS „Azymut” Siedliska:
– II miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Młodzieży Szkolnej w Radioorientacji Sportowej w konkurencji 144 MHz

Katarzyna Siemczyk – Płoskie, Zamojski Klub Karate Kyokushin:
– III miejsce kata i III miejsce kumite – Leżajsk
– II miejsce kata i I kumite  – Nowa Sarzyna
– II miejsce kata i III kumite – Chełm

Milena Siemczyk –  Płoskie, Zamojski Klub Karate Kyokushin:
– II miejsce kata i II miejsce kumite – Leżajsk
– II miejsce kata i III miejsce kumite – Nowa Sarzyna
– III miejsce kumite i III miejsce kata – Rudnik nad Sanem

Oliwia Szewczuk – Sitaniec, Zamojski Klub Karate Kyokushin:
– I miejsce kata i III miejsce kumite – Chełm
– I miejsce kata i I kumite – Nowa Sarzyna
– I miejsce kata i I miejsce kumite – Leżajsk
–  I miejsce kata – Rudnik nad Sanem

Anna Szewczuk– Sitaniec, Zamojski Klub Karate Kyokushin:
– II miejsce w kategorii kata – Rudnik nad Sanem
– II miejsce w kategorii kata, III miejsce w kategorii kumite – Leżajsk
– I miejsce w kategorii kata – Nowa Sarzyna

Marta Malinowska – Żdanówek, Klub Sportowy „Agros” Zamość:
– II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegach Przełajowych
– XIV miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików – bieg 300 m
– złoty medale  na Powiatowych  Igrzyskach LZS: 60m, 400 m, skok w dal
– I miejsce w Ogólnopolskim Biegu „Wokół Twierdzy Zamość” – rocznik 1999
– II miejsce Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Biegach Przełajowych

Dominika Mrozik – Wólka Panieńska, Diecezjalny Klub Sportowy „Gaudium” Zamość
– III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Juniorek w Niemczech

Julia Dubel – Kalinowice, Diecezjalny Klub Sportowy „Gaudium” Zamość
– III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Juniorek w Niemczech

Katarzyna Suchowicz – Wólka Panieńska, Diecezjalny Klub Sportowy „Gaudium” Zamość
– III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Juniorek w Niemczech

Karolina Zając – Kalinowice, Diecezjalny Klub Sportowy „Gaudium” Zamość
– III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Juniorek w Niemczech

Joanna Suchowicz – Wólka Panieńska, Diecezjalny Klub Sportowy „Gaudium” Zamość
– III miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodziczek w Piłce Nożnej,
– III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Juniorek w Niemczech

Wojciech Suchowicz – trener, Diecezjalny Klub Sportowy „Gaudium” Zamość
–  III miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodziczek w Piłce Nożnej
– III miejsce w Międzynarodowym Turnieju Juniorek Niemczech

Łukasz Sierak – Mokre, reprezentant Gminy Zamość w sportach siłowych
– II miejsce w przerzucaniu opony traktorowej podczas Igrzysk LZS Województwa Lubelskiego
– I miejsce na Igrzyskach LZS Powiatu Zamojskiego

Nagrodami finansowymi, dyplomami i pucharami wyróżnieni zostali:

Filip Siemczyk –  Płoskie, Zamojski Klub Karate Kyokushin:
– III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w kumite – Koszalin
– II miejsce w kata i I w kumite w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w KK

Józef Siemczyk –  trener – Zamojski Klub Karate Kyokushin

Lidia Lekan – Łapiguz, Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska:
– VIII miejsce indywidualnie – klasyk 3,5 MHz i  V w drużynie w Mistrzostwach Świata w Radioorientacji Sportowej – klasyk 3,5 MHz
– 3 złote medale w Mistrzostwach Polski w Radioorientacji Sportowej

Patryk Niedźwiecki – Siedliska, Uczniowski Klub Sportowy „Azymu”t Siedliska:
I i III miejsce w Mistrzostwach Polski w Radioorientacji Sportowej

Paulina Bryk – Sitaniec Wolica – Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska:
– III miejsce w Mistrzostwach Polski w Radioorientacji Sportowej – konkurencja foxoring
– III miejsce w Mistrzostwach Polski w Radioorientacji Sportowej  – konkurencja sprint

Na zakończenie, dla wszystkich obecnych na spotkaniu, wystąpiła z koncertem pani Katarzyna Wasilewska z przyjaciółmi. Nad przygotowaniami i przebiegiem uroczystości czuwali pracownicy Ośrodka Promocji, Turystyki i Sportu Gminy Zamość.

Krzysztof Czerwieniec