Rodzinie w Płoskiem

1355

W dniu 31 maja br. na placu boiska przy Zespole Szkół w Płoskiem odbył się festyn sołecki „Dzień Rodziny” w Płoskiem. Uroczystości rozpoczęły się od odprawienia świątecznej mszy świętej, której przewodniczył Ks. Proboszcz Zbigniew Szalko. Po mszy wysłuchaliśmy koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Białowoli. Na scenie jako pierwsze prezentowały się dzieci z przedszkola i dzieci z klas I – III w pokazach tanecznych. Następnie nastąpiło uroczyste otwarcie festynu za pośrednictwem Ryszarda Gliwińskiego Wójta Gminy Zamość, Józefa Siemczyka Przewodniczącego Rady Gminy Zamość oraz Tadeusza Kostrubca Radnego i Sołtysa Płoskiego. Na scenę zaproszono laureatów konkursu samorządowego Gminy Zamośc pt.: „Wspólnota mieszkańców – Konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym”, pod patronatem Wójta Gminy Zamość.

Nagrody otrzymali:
miejsce I – Wiktoria Scibila z Zespołu Szkół w Wysokiem,
miejsce II – Karolina Bałdyga z Zespołu Szkół w Wysokiem,
miejsce III- Katarzyna Rzemieniak z Zespołu Szkół w Wysokiem.

Nagrodzeni zostali również pozostali uczestnicy konkursu oraz wręczono podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali młodzież do konkursu. Ze scenkami kabaretowymi prezentowały się uczennice z gimnazjum z Zespołu Szkół w Płoskiem. Młode i utalentowane dziewczyny niejednokrotnie rozbawiły słuchaczy do łez. Rodzimy zespół „Ale Cantare” z Płoskiego wystąpił z wiązanką pieśni i piosenek ludowo- rozrywkowych. Na scenie ze specjalną dedykacją dla najmłodszych uczestników festynu wystąpił cyrk Fokus. Między czasie pod namiotami odbywało się malowanie twarzy dzieciom i kręcenie balonowych zwierzaków. Wszyscy chętni mogli skorzystać z warsztatów tworzenia „Sznurkowych pacynek” oraz mogli wziąć udział w konkursie koła fortuny. Były loterie, zawody sportowe oraz mecze piłki nożnej. Mogliśmy zawitać na stoiska kosmetyczne, dzieci korzystały z darmowych dmuchanych zamków oraz mogły sobie bezpłatnie oznakować rower u pracowników policji. Następnie na scenie rozstrzygnięto konkurs ogłoszony przez mieszkańców sołectwa Płoskie na „Festiwal Strojów Rodzinnych”.
Na zakończenie wystąpił kabaret „Niepoprawni” w pokazie muzyczno – tanecznym. Scenki kabaretowe przedstawiały problemy sercowe żonatego mężczyzny. Ostatnim punktem programu był występ zespołu Meffis. Organizatorami spotkania byli: Gmina Zamość, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Płoskie, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Siedliska, Koło Gospodyń Wiejskich w Płoskiem, Ochotnicza Straż Pożarna w Płoskiem, Zespół Szkół im. Papieża Jana Pawła II w Płoskiem, Ośrodek Promocji, Turystyki i Sportu Gminy Zamość.

Agnieszka Wójtowicz