Puchar Roztocza w Biegu na Orientację

Ponad 30-osobowa grupa dzieci i młodzieży z województwa podkarpackiego i lubelskiego przez dwa dni uczestniczyła w regionalnych zawodach na orientację pn. „Puchar Roztocza”. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska, a 3 biegi przeprowadzono na terenach lasów „Kąsewiczka” i „Lipsko” w Lipsku Polesiu. Każdy z uczestników miał do wyboru 4 trasy, w zależności od umiejętności posługiwania się mapą i kompasem oraz możliwości fizycznych. W poszczególnych biegach w kategoriach chłopców i dziewcząt zwyciężali następujący zawodnicy Azymutu: I bieg: trasa łatwa: Sebastian Selech; trasa trudna: Paulina Nowak – Azymut Siedliska: bieg II:  trasa łatwa: Iwona Smyk; Sebastian Selech; trasa trudna: Paulina Nowak,  Karol Węgrzyn; bieg III: trasa łatwa: Luiza Todys; trasa trudna: Paulina Nowak. Szczegółowe wyniki i zdjęcia znajdują się na stronie internetowej organizatora www. azymutsiedliska.cba.pl. Działalność klubu jest wspierana z budżetu Gminy Zamość.

Krzysztof Czerwieniec