Podsumowanie LZS

1968

W dniu 18 grudnia br. odbyło się przedświąteczne Plenum Rady Powiatowej i Miejskiej Zrzeszenia LZS w Zamościu z udziałem sympatyków i sponsorów zrzeszenia. Otrzymali oni podziękowania za pomoc w realizacji zadań natomiast przedstawiciele mediów za wspieranie działań LZS.
Podczas uroczystego spotkania z udziałem przedstawicieli władz samorządowych i dyrektorów szkół, podsumowano wyniki współzawodnictwa sportowego dla szkół podstawowych, gimnazjów oraz gmin w 2015 roku. Spośród szkół podstawowych z terenu Gminy Zamość na miejscu IV została sklasyfikowana Szkoła Podstawowa w Sitańcu, na miejscu VIII Szkoła Podstawowa w Płoskiem. W klasyfikacji gimnazjów miejsce III nagrodzone pucharem i sprzętem sportowym ufundowanym przez Starostwo Powiatowe w Zamościu, zajęło Gimnazjum w Sitańcu. W klasyfikacji gmin nasza gmina została nagrodzona także pucharem za III miejsce. Do współzawodnictwa szkół i gmin wliczane są punkty za udział dzieci i młodzieży we wszystkich imprezach rekreacyjno-sportowych realizowanych przez Zrzeszenie.
Ponadto indywidualne podziękowania otrzymali także zawodnicy iż zawodniczki reprezentujący Gminę Zamość podczas Ogólnopolskich Igrzysk LZS, które odbywały się w Zamościu: siatkarki STS Gryf Gmina Zamość – zdobywczynie srebrnego medalu, Andrzej Chrzan – zdobywca złotego medalu w biathlonie letnim w kategorii wiekowej 50 + oraz Anna Teterycz – brązowa medalistka w biathlonie letnim w kategorii do 50 lat.
Spotkanie zakończyło się dzieleniem się opłatkiem i dyskusjami przy wigilijnym poczęstunku. Więcej informacji o działalności P i M Z LZS w Zamościu znajduje się na stronie www.lzszamosc.y0.pl.

Krzysztof Czerwieniec