Noworoczne kolędowanie w Płoskiem

W dniu 3 stycznia 2015 roku w świetlicy wiejskiej w Płoskiem odbyło się „Noworoczne spotkanie z Jasełkami i Kolędą”. Spotkanie rozpoczęło się od przemarszu Świętej Rodziny wraz z Trzema Królami przez aleję, którą utworzyli aniołowie trzymający w dłoniach palące się świece. Pierwszym punktem programu były jasełka opracowane i wykonane przez mieszkańców Płoskiego oraz dzieci przygotowane przez Panią Beatę Momot. Za pośrednictwem montażu muzyczno – słownego przedstawiona została historia Narodzenia Pańskiego. Po wspólnym kolędowaniu nadszedł czas na powitanie zgromadzonych gości. Życzenia wszystkim zebranym uczestnikom spotkania złożyli: Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński, Przewodniczący Rady Gminy Zamość Józef Siemczyk, Przewodniczący Rady Miasta Zamość Jan Matwiejczuk, proboszcz parafii pw. Świętego Jacka w Płoskiem Ks. Zbigniew Szalko, wikariusz parafii Świętego Jacka w Płoskiem Ks. Artur Wojtowicz oraz Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak. Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół im. Papieża Jana Pawła II w Płoskiem, pod opieką swoich wychowawców, przygotowały odmłodzoną wersję jasełek z udziałem diabłów, aniołów oraz dobrej babci, która udzieliła schronienia Świętej Rodzinie w swojej szopie. Znane kolędy zachęcały do wspólnego śpiewu. Na zakończenie z koncertem pastorałek wystąpił zespół Ale Cantare. Całe spotkanie upłynęło w serdecznym świątecznym klimacie.
Organizatorami spotkania byli: Gmina Zamość, Rada Sołecka Sołectwa Płoskie, Koło Gospodyń Wiejskich i Ochotnicza Straż Pożarna w Płoskiem, Parafia pw. Świętego Jacka w Płoskiem, Zespół Szkół im. Papieża Jana Pawła II w Płoskiem oraz Ośrodek Promocji, Turystyki i Sportu Gminy Zamość.

Tekst: Agnieszka Wójtowicz
Zdjęcia: Magda Misztal, Zbigniew Pietrynko