Gminna kanalizacja coraz dłuższa

W piątek 23 stycznia 2015 roku nastąpił odbiór sieci kanalizacji sanitarnej w trzech Sołectwach Gminy Zamość. Tym samym zakończył się pierwszy etap projektu pn. „Rozbudowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie Gminy Zamość” Wartość robót budowlanych wynosi 492 618,81 zł z czego 50% kosztów netto stanowi dofinansowanie unijne z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Wykonawcą inwestycji jest Zakład Remontowo-Budowlany w Zamościu Adam Kustra. Gmina podpisała umowę z firmą 9 lipca, a plac budowy został przekazany 18 lipca br. Odebrano odcinki sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Wólka Panieńska, Jatutów oraz dwa odcinki sieci w Mokrem. Łącznie została wybudowana sieć o długości 869 mb. Na przełomie kwietnia i maja zostanie odebrany ostatni odcinek sieci w miejscowości Mokre powstający również w ramach projektu. W sumie gminna kanalizacja wydłuży się o kolejne 1097 m. W Mokrem powstanie 611 m nowej sieci, w Wólce Panieńskiej 354 m, a w Jatutowie 132 m.

J. Tokarska

prow