Festyn Rodzinny w Szopinku

1581

Mieszkańcy Szopinka i okolicznych miejscowości spotkali się w niedzielne popołudnie 21 czerwca br. na boisku rekreacyjnym przy świetlicy wiejskiej w Szopinku na II Festynie Rodzinnym. Zgromadzonych w imieniu organizatorów powitał Sołtys Piotr Najda z Radą Sołecką, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Wiesława Siekierda, Radna Gminy Zamość Wiesława Ziarkiewicz oraz Konrad Dziuba Członek Zarządu powiatu zamojskiego. Na festyn przybył również Pan Ryszard Gliwiński – Wójt Gminy Zamość, który przyjmował w wyznaczonym miejscu interesantów i rozmawiał z nimi o wszystkich gminnych sprawach.
Dla wszystkich chętnych w świetlicy wiejskiej Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało słodki poczęstunek, a na placu wydawano chętnym grochówkę.
Dla młodszych i starszych zaplanowano liczne atrakcje od godz. 14.00. Zgromadzona publiczność mogła podziwiać występy dzieci z Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach i 20. Gromady Zuchowej “Wesołe Iskierki” Hufiec Zamość. Następnie wystąpiła grupa kuglarska “Utopia”, która zaprezentowała pokazy kuglarskie z ogniem. Na scenie zaprezentowały się chętne dzieci – śpiewały i mówiły wierszyki, a na placu rozgrywano konkurencje sportowe – rzut podkową do celu, przeciąganie liny, rzut wałkiem w manekina, rzut lotką do tarczy, rzut do kosza. STS Gryf Gmina Zamość przeprowadził konkursy sportowe, które mają związek z piłką nożną. Uczestnicy konkursów sportowych otrzymali atrakcyjne nagrody.
Pod namiotami prezentowali się wystawcy – Stowarzyszenie Abrakadabra modelowało balonowe cudeńka, robiło z dziećmi megabańki mydlane, zorganizowało dla dzieci konkurs lepienia osiołka, tor przeszkód i zabawy na trampolinie. Po placu spacerowały maskotki osiołków, które zbierały pieniążki na zakup osiołka dla Stowarzyszenia, który pracował będzie z dziećmi wspierając ich rozwój i rehabilitację.
Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ prowadziło warsztaty decoupage – ozdabianie toreb oraz pokaz kręcenia słodkich lizaków z Art Sweets.
Agata Piwko prowadziła warsztaty plastyczne “Sznurkowa pacynka”, malowanie twarzy, malowanie paznokci, konkursy kosmetyczne, warsztaty upcyklingu prowadzone były przez Spółdzielnię Socjalną “Sami Swoi”.
Niewątpliwie atrakcją dla dzieci były dmuchane zamki i wata cukrowa, a dla dorosłych pokaz motocykli, którymi przyjechali członkowie Zamojskiej Grupy Motocyklowej, której serdecznie dziękujemy. Chętni mogli porozmawiać z funkcjonariuszami policji o ich pracy, zobaczyć samochody i motocykle policyjne.
Na scenie późnym popołudniem zaprezentował się także Zespół “Czerwone Korale” z Zawady oraz Kabaret Koła Gospodyń Wiejskich z Lipska. Potem nadszedł czas na zabawę pod chmurką, którą poprowadził DJ. Zabawa trwała do godz. 21.00.
Organizatorów szczególnie cieszy fakt, że przygotowane atrakcje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję na organizację podobnych spotkań rodzinnych w przyszłych latach.
Organizatorami byli: Gmina Zamość, Sołtys i Rada Sołecka Szopinka, Koło Gospodyń Wiejskich w Szopinku, Ośrodek Promocji, Turystyki i Sportu Gminy Zamość przy wydatnej pomocy Gminnego Zakładu Obsługi Komunalnej.
Organizacja festynu nie byłaby możliwa bez przychylności władz Gminy Zamość oraz sponsorów m.in. Mieszkańców Szopinka, którym serdecznie dziękujemy: Restauracja “Ristorante Tricolore” – Galeria Twierdza, Nauka Jazdy “Quattro” Marek Hałub, Pokrycia Dachowe “DachPol” Ewa i Ireneusz Aronowscy, Mirosław Szewczuk “Eko-Trans” Wywóz nieczystości płynnych, “SPRINTER” Warsztat samochodowy Agnieszka i Piotr Szczur, Piekarnia Henryk Ćwik, Gastronomia Janusz Binkowski, Bożena i Rafał Harczukowie z Szopinka, Eurobank dzięki Monice Skowron, Raiffeisen Polbank dzięki Wioletcie Starmach, Derkom S.J.
Dziękujemy również Komendzie Powiatowej Policji Państwowej w Zamościu, Zamojskiej Grupie Motocyklowej i wszystkim ,którzy zechcieli wziąć udział w niedzielnym spotkaniu.

Sołtys, Rada Sołecka i Koło Gospodyń Wiejskich w Szopinku