Sukcesy UKS Terminator

1927

W dniu 5 września br. Uczniowski Klub Sportowy „Terminator” Wysokie był organizatorem Mistrzostw Województwa Lubelskiego w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach, które odbyły się na hali sportowej Zespołu Szkół w Sitańcu brały udział trzy kluby: UKS CSW „Sorga” Zamość, UKS CSW „Lider” Zamość oraz zawodnicy reprezentujący organizatora. Spośród zawodników naszego klubu brązowy medal wywalczył Karol Mazur w kategorii wagowej 32 kg. Zawody zorganizowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Gminy Zamość, Starostwa Powiatowego w Zamościu oraz Centrum Szkolenia Zawodowego LEARN Sławomir Dudek.
W dniach 11-12.09.2015 r. w Myślenicach koło Krakowa odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików w sumo. W turnieju brali udział zawodnicy z Gminy Zamość. Indywidualnie najlepsze miejsca wywalczyli: Lucyna Harasim w kategorii wagowej 33 kg – miejsce II, Paulina Mazur w kategorii wagowej 60 kg – miejsce III, Paulina Dudek w kategorii wagowej plus 70 kg – miejsce V. Medaliści Mistrzostw Polski zostali powołani do szerokiej kadry narodowej na Mistrzostwa Europy, które w listopadzie odbędą się w Estonii. Muszą jednak potwierdzić swoje umiejętności podczas październikowych zawodów Pucharu Polski w Warszawie.
W dniu 12.09.2015 r. w Kisielsku koło Łukowa odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w zapasach kobiet. Medal srebrny na tych zawodach wywalczyła Klaudia Dudek z Wysokiego w kategorii wagowej 70 kg.

Na podstawie materiałów przesłanych przez Sławomira Dudka