Nowa droga i odwodnienie w Wólce Panieńskiej

Zakończyła się przebudowa drogi nr 112230L w m. Wólka Panieńskiej. Samorząd wykonał także odwodnienie skrzyżowania dróg gminnych w tej miejscowości.
Konieczność wykonania modernizacji drogi podyktowana była złym stanem nawierzchni drogi. Tłuczniowa jezdnia wymagała zastąpienia asfaltem, wzmocnienia oraz poszerzenia. Prace budowlane rozpoczęły się we wrześniu br. Ich wykonawcą wyłonionym w drodze postępowania przetargowego było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sadex Janusz Sadlik z Zamościa. Inwestycję zakończono zgodnie z umownym terminem i 26 listopada br. odebrano komisyjnie bez zastrzeżeń. W rezultacie powstała nowa asfaltowa nawierzchnia drogi o długości 290 m i szerokości 5,5 m. Dodatkowo splantowano i utwardzono pobocza gruntem stabilizowanym oraz wyasfaltowano wjazdy do posesji. Przebudowa kosztowała Gminę Zamość 104.466,67 zł.
W Wólce Panieńskiej Wykonano również odwodnienie skrzyżowania dróg gminnych: nr 112230L i 110384L. Inwestycję zrealizowano poprzez przebudowę przepustu o długości 8 m i szerokości 0,5 m i połączeniu go z nowo wybudowanymi studniami chłonnymi o średnicy 120 cm i głębokości 3 m. Poza tym utwardzono pobocze tłuczniem kamiennym i zagęszczono do grubości 10 cm. Wzmocniono także prefabrykatami betonowymi ściek do przepustu. Odbiór techniczny zadania odbył się 26 listopada br. Poniesiony przez Gminę Zamość koszt budowy odwodnienia to 20.406,25 zł. Wykonawcą inwestycji wyłonionym w drodze Zakład Budowlano – Drogowy DROGZAM Jerzy Ryń.