Liderzy lokalnych społeczności

1551

W dniu 05.12.2014 r. w sali konferencyjnej Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Zamościu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Liderzy Lokalnych Społeczności” i wręczenie nagród. Celem, ogłoszonego przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Nasze Roztocze”, konkursu było pobudzenie aktywności organizacji i grup nieformalnych do podejmowania nowych działań na rzecz środowisk lokalnych a także wyróżnienie organizacji podejmujących najciekawsze inicjatywy służące aktywizacji mieszkańców. W ramach konkursu do Biura Stowarzyszenia zgłosiły się 23 organizacje oraz grupy nieformalne, które zaprezentowały ciekawe projekty zrealizowane na obszarze LGD. Powołana przez Zarząd Stowarzyszenia komisja konkursowa oceniając zgłoszenia, miała bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie zgłoszone do konkursu inicjatywy zasługiwały na wyróżnienie.
Zgodnie z decyzją komisji konkursowej główne nagrody otrzymali:

I miejsce – Młodzieżowy Klub w Obroczy, za realizację projektu „Młodych kreacje na ciekawe wakacje”, w ramach którego zorganizowano Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, Dzień Sportu, Spływ kajakowy, Konkurs recytatorsko-śpiewaczy, Festyn Sobótki oraz zajęcia języka angielskiego, gry i zabawy logiczne.

II miejsce – dwie równorzędne nagrody:
Józefowska Kawaleria Rowerowa za
zorganizowanie imprez promujących turystykę rowerową na Roztoczu — Józefowskiej Majówki Rowerowej, Rajdu Szlakiem Geoturystycznym Roztocza Środkowego.
Grupa Teatralna „Bez Maski” z Mokrego za przygotowanie inscenizacji teatralnych, wzbogacających program imprez kulturalnych na terenie gminy Zamość – spektakli: „Jaś i Małgosia” dla dzieci, „Wieczór Wigilijny” opowiadający o zwyczajach bożonarodzeniowych oraz „Pokłon Ziemi” poświęcony trudowi pracy na roli.

III miejsce – dwie równorzędne nagrody
Klub Seniora „Radosna Przystań” w Bondyrzu za prowadzenie działań na rzecz integracji międzypokoleniowej mieszkańców gminy Adamów i okolicznych miejscowości – zorganizowanie spotkania opłatkowego dla osób starszych, przeprowadzenie koncertu kolęd i pastorałek oraz spotkania z okazji Dnia Seniora.
„Ach Zielone” Stowarzyszenie na
rzecz rozwoju miejscowości Zielone i okolic za zorganizowanie cyklu zajęć pozalekcyjnych dla dzieci „Nie tylko szkoła”, zorganizowanie we współpracy z Krasnobrodzkim Domem Kultury warsztatów teatralnych „Teatr to my” oraz organizację uroczystości religijno-patriotycznych w 75 rocznicę wydarzeń z września 1939r.

Dodatkowo komisja konkursu postanowiła przyznać osiem Wyróżnień, otrzymali je:
Klub Seniora w Feliksówce, Klub Młodzi Ambitni z Adamowa, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Radość i Nadzieja” w Dominikanówce, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Uśmiech” w Zwierzyńcu, Stowarzyszenie „Wysokie na Łabuńką”, Grupa Nieformalna – Sąsiedzka z Szopinka, Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział Zamość, Towarzystwo Szabli i Miecza z Pniówka.

Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody upominkowe:
Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+, Koło Gospodyń Wiejskich w Wysokiem, Koło Gospodyń Wiejskich w Mokrem, Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska, Stowarzyszenie Turystyczno – Sportowe „Gryf” Gmina Zamość, Stowarzyszenie Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami, Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Zamość „Wspólnota”, Stowarzyszenie „Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża” przy Urzędzie Gminy Zamość, Społeczny Komitet Mieszkańców w miejscowości Mokre ds. Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, Fanklub Przyjaciół Biblioteki.

Gratulujemy wszystkim organizacjom i grupom nieformalnym uczestniczącym w konkursie. Życzymy dalszej owocnej pracy na rzecz aktywizacji swoich społeczności lokalnych.

Redakcja LGD Nasze Roztocze