Gmina Zamość na Międzynarodowych Targach Poznańskich

Delegacja Gminy Zamość w dniach 14.10.2014 r. –  17.10.2014 r. uczestniczyła w „Targach Gmina 2014”, „Salonie Nieruchomości Investfield” oraz w imprezach towarzyszących takich jak „PoleEko”, „Komtechnika”, „Dworzec” które odbyły się w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich w Poznaniu. Uczestnictwo w imprezie targowej było jednym z etapów projektu „Marketing gospodarczy szansą rozwoju Gminy Zamość”, który realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013. Działanie 2.4 schemat B Marketing gospodarczy. Projekt ten ma służyć promocji gospodarczej gminy oraz województwa lubelskiego.
Wydarzenie, w którym przedstawiciele Gminy Zamość wzięli udział cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Według oficjalnych informacji organizatora połączone wydarzenia: „Targi Gmina”, „Salon Nieruchomości Investfield”, „Dworzec”, „Poleko”, „Komtechnika” odwiedziło 14 000 zwiedzających.
Stoisko Gminy Zamość cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, wzbudzało ciekawość zarówno pod względem obszarów inwestycyjnych, które w ramach realizowanego projektu są promowane, jak i pod względem gminnych atrakcji turystycznych.
Udział w targach był doskonałą okazją to nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń wzięcia udziału w interesujących spotkaniach branżowych dotyczących wielu płaszczyzny funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego oraz rozwoju gospodarczego.
Przedstawiciele Gminy Zamość byli również uczestnikami „Kongresu Samorządów Gmina” organizowanego przez „Dziennik Rzeczpospolita”, wzięli udział w sesjach plenarnych dotyczących rozwoju handlu w małych miejscowościach, partnerstwa biznesu i samorządu, sposobów na przyciągnięcie inwestorów.
Udział w targach współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013

Bartosz Kwasowiec