Awans piłkarzy STS Gryf Gmina Zamość

Dzięki zwycięstwu z Szumami Susiec 3:2. Podopieczni trenera Krzysztofa Rysaka od przyszłego sezonu będą występowali w „okręgówce”.
W ostatnim spotkaniu mistrzowskim przed własną publicznością w sezonie 2013/2014 STS Gryf Gmina Zamość pokonał Szumy Susiec 3:2. Dwie bramki dla naszej drużyny zdobył Roman Blonka, a jedno trafienie dołożył Mateusz Łyko. Dzięki temu zwycięstwu STS Gryf Gmina Zamość zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli i awans do klasy Okręgowej.
– Zespół konsekwentnie był budowany pod kątem awansu i cel został osiągnięty. Serdecznie gratulujemy piłkarzom, trenerom i działaczom Klubu dużego sukcesu sportowego. Dziękujemy również za wsparcie Wójtowi Gminy Zamość, Panu Ryszardowi Gliwińskiemu, Sponsorom i wszystkim, którzy dołożyli swoja cegiełkę do naszego sukcesu. dziękujemy również wszystkim kibicom, którzy byli z zespołem na dobre i na złe – powiedział Tomasz Bondyra, Prezes STS Gryf Gmina Zamość.
– Gratuluję awansu trenerom, zawodnikom i całej społeczności skupionej wokół Stowarzyszenia STS Gryf Gmina Zamość. Cieszę, się z sukcesu. Uważam również, że jest to potwierdzenie właściwych decyzji Samorządu w sprawie finansowego wsparcia gminnego sportu skutkującego sukcesami w pracy zarówno z dorosłymi jak i z dziećmi i młodzieżą – podkreślił Wójt Gminy Zamość, Ryszard Gliwiński.
– Słowa podziękowania dla członków zarządu „Gryfa”, dla zawodników, sztabu szkoleniowego i wszystkich, którzy przyczynili się do awansu do klasy okręgowej. W Zawadzie jest klimat na piłkę nożną i jest tu wielu kibiców, tym samym radość z sukcesu jest jeszcze większa. Awans, to również dobry argument, aby rozbudować infrastrukturę sportową w naszej miejscowości – zaznaczył Sylwester Dobromilski, Sołtys Sołectwa Zawada i Radny Rady Gminy Zamość.

Stowarzyszenie STS Gryf Gmina Zamość:
Rok powstania: 2011
Barwy: czerwony – żółty – biały
Kadra zespołu: Mariusz Sokołowski, Adrian Szopa, Dominik Łygas, Rafał Rzeżawski, Tomasz Ostasz, Sebastian Waga, Mirosław Garbaty, Krzysztof Krupa, Paweł Turek, Mateusz Duda, Rafał Burak, Krzysztof Kwiatowski, Tomasz Goździuk, Adrian Okoń, Mateusz Łyko, Łukasz Bajan, Patryk Gromek, Łukasz Winiarski, Rafał Matwij, Piotr Bargieł, Roman Blonka.
Sztab Szkoleniowy: Krzysztof Rysak (Trener), Mariusz Sokołowski (Kierownik zespołu), Piotr Trześniewski (Trener bramkarzy).