Anioły, Aniołki, Aniołeczki

1598

31 stycznia w siedzibie Biblioteki Publicznej Gminy Zamość w Mokrem odbyło się uroczyste zakończenie akcji „Ferie w bibliotece” połączone z rozstrzygnięciem konkursów: plastycznego „Anioły, Aniołki, Aniołeczki” oraz poetycko – literackiego „Odkrywamy talenty poetyckie”.
Uroczyste zakończenie ferii rozpoczęło się przedstawieniem teatralnym pt. Świat zwierząt i ptaków w poezji w wykonaniu dzieci i młodzieży z grupy teatralnej Otello. Następnym punktem programu było ogłoszenie zwycięzców VIII edycji konkursu plastycznego Anioły, Aniołki, Aniołeczki. W ceremonii wręczenia nagród wzięli udział m. in. Konrad Dziuba Zastępca Wójta oraz Wiesława Łyś członek komisji konkursowej. Konkursowicze zostali nagrodzeni w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole, kl. I-III, kl. IV-VI, gimnazjum oraz dorośli. W kategorii przedszkole I miejsca zajęli: Oliwia Rycaj z SP w Borowinie Sitanieckiej; Iga Najda, Marta Sołowińska, Zuzanna Gumiela i Maksymilian Stroczyński z ZSPiP w Kalinowicach; Kornelia Bekier i Wanesa Artymiak z ZSPiG w Żdanowie,
II miejsca w kategorii przedszkole zajęli: Weronika Sędłak ze SP w Borowinie Sitanieckiej; Amelia Jałkowska ze ZSPiP w Kalinowicach; Ola Socha, Ola Bondyra, Amelia Sierak i Anita Struk ze SP w Mokrem.
III miejsca w kategorii przedszkole zajęli: Martyna Brodzińska ze SP w Borowinie Sitanieckiej; Daria Kawałek, Julia Koziej, Dominika Koziej ze ZSPiP w Kalinowicach; Zuzanna Bendowska z ZSPiG w Płoskiem; Milena Kuźma z ZSPiG w Żdanowie.
Wyróżnienia w kategorii przedszkole zajęli: Natalia Stręciwilk i Paweł Detko ze SP w Lipsku.
Kategoria klas I- III Szkoły Podstawowej I miejsca zajęli: Kacper Kozak ze SP w Borowinie Sitanieckiej; Paulina Olech, Kamil Najda i Michał Skowron z ZSPiP w Kalinowicach oraz Oliwier Gabryel ze SP nr 4 w Zamościu.
II miejsca w kategorii klas I- III Szkoły Podstawowej zajęli: Gracjan Grątkowski i Kamil Rabiega ze SP z Borowiny Sitanieckiej; Monika Kur, Kasia Wiatrowska i Patryk Podolak z ZSPiP Kalinowicach; Kornelia Galardziuk ze SP w Lipsku oraz Emilia Skuba ze SP w Zawadzie.
III miejsce w kategorii klas I- III Szkoły Podstawowej zajęli: Bartłomiej Różański ze SP w Borowinie Sitanieckiej; Magda Okoń, Weronika Słomka, Kamila Jachymczyk, Maja Smolak i Karolina Bełz z ZSPiP w Kalinowicach.
Wyróżnienia w kategorii klas I-III Szkoły Podstawowej zajęli: Kornelia Sołotwiejska, Julka Barczuk, Monika Gontarz, Michalina Bańka, Natalia Kopciowska, Iga Bielecka, Wiktor Buczyński i Michał Pochodeńko z ZSPiP w Kalinowicach; Michał Detko i Mateusz Detko ze SP w Lipsku; Natalia Bielak, Julia Lepa oraz Julia Zams ze SP w Wólce Wieprzeckiej.
Kategoria klas IV- VI Szkoły Podstawowej I miejsce zajęli: Amanda Mojżesz z ZSPiG w Płoskiem; Marcelina Flis ze SP w Borowinie Sitanieckiej. Hania Brzozowska; Justyna Surmacz, Patrycja Pośnik i Kamil Studziński ze ZSPiP w Kalinowicach; Klaudia Oszmaniec i Julia Oszmaniec z ZSPiG w Żdanowie.
II miejsca w kategorii klas IV-VI Szkoły Podstawowej zajęli: Martyna Magryta, Kinga Tuz, Kamil Rabiński i Patryk Bomburski z ZSPiP w Kalinowicach; Weronika Michel i Paulina Mazur z ZSPiG w Wysokiem; Angelika Jakowicki z ZSPiG w Żdanowie.
III miejsca w kategorii klas IV-VI Szkoły Podstawowej zajęli: Jakub Kardasz ze SP w Borowinie Sitanieckiej; Kinga Duras, Justyna Maziarczuk, Wiktoria Wojciechowska, Magda Ulanicka i Zuzia Siemczyk z ZSPiP w Kalinowicach, Angelika Sarzyńska ze SP w Lipsku; Wiktoria Kukułowicz z ZSPiG w Płoskiem; Bartek Chabros z ZSPiG w Sitańcu; Agata Olejarczuk ze SP w Wólce Wieprzeckiej; Weronika Wawręty z ZSPiG w Żdanowie.
Wyróżnienia w kategorii klas IV- VI Szkoły Podstawowej zajęli: Klaudia Machałek ze SP w Wólce Wieprzeckiej; Patrycja Paul i Agnieszka Paul z ZSPiG w Sitańcu; Magdalena Sowa z ZSPiG w Żdanowie.
Kategoria gimnazjum I miejsce zajęła Karolina Gmiterek z Kalinowic.
III miejsce w kategorii gimnazjum zajął Jakub Kłus z ZSPiG w Płoskiem.
Wyróżnienia w kategorii gimnazjum zajęli: Ewa Misztal, Alicja Jóźwiak, Magdalena Solomon, Natalia Mróz i Tomasz Buczkowicz z ZSPiG w Wysokiem; Karolina Adamska z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej w Łabuniach.
Kategoria dorośli I miejsce zajęły: Agata Wójcik z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łabuniach i Anna Pośnik z Kalinowic.
II miejsce w kategorii dorośli zajęła Urszula Zams z Zarzecza.
III miejsce w kategorii dorośli zajęły: Anna Denkiewicz z Wólki Panieńskiej oraz Elżbieta Leszczyńska z Płoskiego.
Wyróżnienie w kategorii dorośli zajęły: Elżbieta Bondyra z Mokrego oraz Beata Kłus z Płoskiego.
Drugim rozstrzygniętym tego dnia konkursem, była III Edycja konkursu poetycko – literackiego Odkrywamy talenty poetyckie. Dyplomy i nagrody książkowe wręczyli obecni członkowie komisji Krystyna Sikorska i Barbara Gała.
W kategorii kl. I-III I miejsce zajęła Kamila Jakimiak z Borowiny Sitanieckiej.II miejsce – Katarzyna Tor.
W kategorii kl. IV-VI wyróżnienia otrzymały: Natalia Skuba i Karolina Skwaryło z Zawady oraz Judyta Grabowska z Płoskiego.
W kategorii 15‒17 lat I miejsce zajęłą Klaudia Sudak z Siedlisk (Poezja), I miejsce – Julie Chołota z Płoskiego (Proza), wyróżnienie – Wiktoria Marmaj z Wysokiego. W kategorii dorośli: I miejsce – Wojciech Suchowicz z Wólki Panieńskiej, II miejsce – Izabela Strzelecka z Bortatycz oraz Zofia Korona z Wólki Wieprzeckiej, III miejsce – Halina Bosiak z Sitańca Kolonii oraz Anna Samulak z Czołek.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursów organizowanych przez bibliotekę w Mokrem.

Elżbieta Stankiewicz