Gmina Zamość na Dożynkach Powiatu Zamojskiego, Łabunie 2013

25 sierpnia na stadionie sportowym w Łabuniach miały miejsce XIV Powiatowo-Gminno-Parafialne Dożynki. Uczestniczyły w nich liczne delegacje z piętnastu gmin powiatu zamojskiego, obok Łabuń z:  Adamowa, Krasnobrodu, Szczebrzeszyna, Zwierzyńca, Grabowca, Komarowa-Osady, Miączyna, Nielisza, Radecznicy, Sitna, Skierbieszowa, Sułowa, Starego Zamość i gminy Zamość. Delegację Gminy Zamość poprowadzili: Wójt Ryszard Gliwiński, Jerzy Bondyra Przewodniczący Rady Gminy Zamość, Starostowie Dożynek Gminy Zamość 2013 Mirosława Turczyn z Wólki Panieńskiej i Rafał Harczuk z Szopinka. Utworzyło ją 16 delegacji z wieńcami i bochnami dożynkowymi. W korowodzie szli: zespół Wesołe Gosposie z Kolonii Sitaniec, zespół Roztoczanki z Wólki Wieprzeckiej, Koło Gospodyń Wiejskich z Chyżej, Koło Gospodyń Wiejskich z Sitańca , Koło Gospodyń Wiejskich z Sitańca Wolicy, Sołectwo Hubale, Koło Gospodyń Wiejskich z Bortatycz Kolonii, Koło Gospodyń Wiejskich z Bortatycz, Koło Gospodyń Wiejskich z Wierzchowin, Koło Gospodyń Wiejskich z Zawady, Koło Gospodyń Wiejskich z Mokrego, Koło Gospodyń Wiejskich z Szopinka, Stowarzyszenie „Wysokie nad Łabuńką”, Koło Gospodyń Wiejskich z Białobrzeg, Sołectwo Sitaniec oraz Koło Gospodyń Wiejskich ze Żdanówka. W delegacjach wspólnie szli sołtysi sołectw, członkowie organizacji społecznych i mieszkańcy. Oprawę muzyczną uroczystości, w tym Mszy Świętej zapewnił Chór Sitanianie, który w tym dniu wystawił po raz pierwszy utwór obrzędowy „Wesele”.

Magda Misztal