100 lat pani Bronisławy

W piątek, 22 września 2017 r., swoje setne urodziny obchodziła Bronisława Graboś, mieszkanka Gminy Zamość. Pochodzi z miejscowości Studzianki (powiat kraśnicki), tam też się urodziła. Następnie wraz z rodziną przeniosła się do miejscowości Leśniowice (powiat chełmski). Doczekała się córki, 3 synów, 7 wnucząt, 9 prawnucząt, i 7 praprawnucząt.
Przez większą część życia pracowała w gospodarstwie, w którym uprawiano pole i zajmowano się hodowlą zwierząt. Była bardzo dobrą gospodynią, lubiła prace domowe, sama wypiekała chleb i bułki dla rodziny. Należała do Koła Gospodyń Wiejskich w Leśniowicach. Jej pasją był śpiew, występowała więc w zespole działającym przy Kole Gospodyń Wiejskich.
Obecnie pani Bronisława mieszka z córką i zięciem w Sitańcu Wolicy.
W dniu urodzin życzenia jubilatce złożyli, w imieniu Samorządu Gminy Zamość, wójt Ryszard Gliwiński oraz Henryk Łukaszczuk – radny Rady Gminy Zamość i zarazem sołtys sołectwa Sitaniec Wolica. Był okolicznościowy tort, pamiątkowy grawerton i list okolicznościowy od Beaty Szydło – premier RP.

GOK: Aleksandra Siołek