100 litrów Niepodległej Krwi

Czwarta i zarazem ostatnia w tym roku akcja krwiodawcza w Gminie Zamość odbyła się w Zawadzie. I tym razem frekwencja dopisała. W świetlicy krew oddało 88 osób + 4 osoby wcześniej w zamojskim szpitalu. W ramach tej akcji zebrano ponad 41 litrów krwi, a wszystkie cztery gminne akcje poboru krwi dały w tym roku imponujący wynik ponad 162 litrów.
Ostatnia w tym roku gminna akcja pod hasłem “100 LITRÓW NIEPODLEGŁEJ KRWI” odbyła się w Zawadzie 18 listopada 2018 r. Krwiodawcy również chcieli w sposób szczególny uczcić Setną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Była to wyjątkowa akcja. Dla uczczenia tej pięknej rocznicy aż 88 krwiodawców ofiarowało tego dnia cząstkę siebie oraz 4 osoby oddały krew przed akcją w Szpitalu J.P. II w Zamościu. Łącznie od 92 osób uzyskano 41,4 litrów drogocennego daru, jakim jest krew. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy oddali krew oraz tym, co chcieli oddać, a z różnych przyczyn nie mogli. Korzystajmy z wolności, bądźmy z niej dumni, pomagajmy ratując zdrowie i życie. Była to również ostatnia akcja podsumowująca konkurs międzysołecki pod nazwą “Bitwa sołectw – do ostatniej kropli krwi”. Szczegółowe podsumowanie już wkrótce w osobnym artykule. Każda osoba, której udało się zakwalifikować do poboru i oddać 450 ml tego cennego płynu, otrzymała pyszny biało-czerwony deser oraz zestaw gadżetów promocyjnych, w tym własnoręcznie zrobione breloczki i bransoletki przez naszą klubowiczkę Marię Sadło. Dodatkowo każda osoba, która oddała krew wzięła udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, jak świąteczne drzewko, zestawy kosmetyków, karnety na tor kartingowy, zestawy obiadowe i kebabowe, pizza, ufundowane przez Pizzerię EWA, Kebab BOSFOR, Obiady BOSA, Tor Kartingowy SPEED, Szkółkę Drzew i Krzewów Ozdobnych w Płoskiem, Jerzego Kwarcianego – Kowalstwo Artystyczne i firmę Bell. Najmłodsi mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanego dla nich kącika. Można było także obejrzeć wystawę fotografii „Współczesne Oblicza Niepodległości”. Podziękowania kierujemy również dla Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Zawadzie za przygotowanie przepysznego „posiłku regenerującego” w postaci znakomitej zupy. Dziękujemy też sołtysowi Zawady Sylwestrowi Dobromilskiemu oraz zespołowi SHOWMEN Szopinek za oddanie krwi oraz krótki koncert pieśni patriotycznych.
W organizację akcji włączyli się: Samorząd Gminy Zamość, Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy Zamość, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zamościu, Stowarzyszenie Kobiet na Rzecz Promocji i Rozwoju Środowisk Lokalnych 28+, Młodzieżowa Rada Gminy Zamość, GOK Gminy Zamość, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zamościu, KGW w Zawadzie i OSP Zawada.

Klub HDK przy UGZ