Ogłoszenie Inspekcji Weterynaryjnej dot. ptasiej grypy

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U. z 2016 r. poz. 2091) polecam:

1) zawiadomić podmioty prowadzące organizowania targów, wystaw, działalność
pokazów nadzorowaną w lub konkursów zakresie zwierząt o obowiązujący m zakazie ich organizowania (w zakresie udziału w nich kur, kaczek, gęsi , indyków, przepiórek, perlic, strusi oraz innych bezgrzebieniowców, gołębi , bażantów i kuropatw);
2) zawiadomić podmioty prowadzące targowiska zwierząt o obowiązującym zakazie przechowywania i prezentacji w celu sprzedaży , oferowania do sprzedaży, sprzedaży, dostarczania oraz każdego innego sposobu zbycia wymienionych w pkt l ptaków na targowiskach;
3) ww. podmioty poddać kontroli w zakresie stosowania się do obowiązujących
zakazów;
4) zawiadomić wójtów gmin o obowiązku zgłaszania do Powiatowego Lekarza Weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych oraz wystąpić do nich z wnioskiem o dokonanie np. przy udziale sołtysów spisu wszystkich miejsc, w których jest utrzymywany drób.

Wzór zgłoszenia