Inauguracyjna Sesja Młodzieżowej Rady Gminy Zamość

W poniedziałek 30 stycznia 2017 r. w świetlicy wiejskiej w Mokrem odbyła się I Sesja Młodzieżowej Rady Gminy Zamość I kadencji, lat 2017-2019.

Inauguracyjną sesję Młodzieżowej Rady Gminy Zamość otworzyła Marcelina Pasieczna, absolwentka Zespołu Szkół w Żdanowie. Prowadząca powitała zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński, Przewodniczący Rady Gminy Zamość Józef Siemczyk, Radni, Dyrektorzy szkół oraz Nauczyciele.
Zgodnie z przyjętym porządkiem sesji, uczniowie z rąk Wójta i Przewodniczącego odebrali gratulacje i zaświadczenia zdobycia mandatu do Młodzieżowej Rady Gminy Zamość. Następnie młodzi Radni złożyli uroczyste ślubowanie wypowiadając słowa Roty zawartej w Statucie: „Ślubuję uroczyście obowiązki Radnego Młodzieżowej Rady Gminy Zamość sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie mając na względzie dobro mojej gminy”.
W głównej części obrad Młodzież w głosowaniu jawnym wybrała Prezydium Rady. Przewodniczącym został Bartłomiej Pikuziński uczeń Zespołu Szkół w Płoskiem. Funkcję wiceprzewodniczących powierzono: Łukaszowi Zawiślakowi z Gimnazjum nr 1 w Zamościu, Marcelinie Pasiecznej uczennicy III LO w Zamościu i Karolowi Ostaszowi z Zespołu Szkół w Płoskiem. Natomiast Sekretarzem została Wiktoria Konaszczuk z III LO w Zamościu.
Dyskutowano również nad planami i przedsięwzięciami w 2017 roku, w ramach działalności statutowej Rady. Zgodnie z decyzją młodych Radnych kolejna sesja odbędzie się pod koniec lutego.
Radę tworzy 38 mieszkańców Gminy Zamość będącymi uczniami szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Gminy oraz Miasta Zamość.

Skład Młodzieżowej Rady Gminy Zamość I kadencji, lat 2017-2019:
ADAMIAK Oskar
BOCHENKO Klaudia